Відповідна домовленість була досягнута в результаті переговорів з одним із провідних світових виробників лікарських засобів, який зобов’язався більше ніж у 2,5 рази зменшити ціну за один стандартний річний курс лікування – з 13 200 до 5 000 доларів США. Ця суттєва знижка дозволить Альянсу вже найближчим часом забезпечити життєво-важливе лікування вірусного гепатиту С (ВГС) для 100 пацієнтів з ко-інфекцією ВІЛ/ВГС шляхом закупівлі пегільованого інтерферону та рібавірину – двох ключових компонентів курсу.

«Нам вдалося подолати основну перешкоду на шляху доступу до лікування Гепатиту С – ціну лікування. Ця програма має стати каталізатором змін у справі доступу до лікування гепатиту в Україні та Східній Європі, – сказав Андрій Клепіков, виконавчий директор Альянсу-Україна. – Ми досягли зменшення ціни лікування гепатиту С завдяки партнерству, що поєднує зусилля міжнародних донорів, приватного сектору, державних установ та організацій пацієнтів».

Кошти будуть виділені Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в рамках Програми 10-го раунду. Цей спеціальний проект має забезпечити лікування ВГС для представників найбільш уразливих груп населення в Україні – пацієнтів з ко-інфекцію ВІЛ. Планується, що пацієнти з гепатитом С лікуватимуться на базі лікувальних закладів різного профілю у шести пілотних регіонах – Києві, Полтаві, Сумах, Вінниці, Дніпропетровську та Миколаєві – із одночасним наданням пацієнтам соціальної підтримки з боку місцевих громадських організацій під загальною координацією Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, та Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров’я України.

«Я один з багатьох українців, кому лікування врятує життя, – сказав хворий на гепатит С Владислав Дейнека, який чекав лікування більше 10 років, – зараз ми маємо шанс вижити». 

У свою чергу, 5 вересня, Кабінет Міністрів України нарешті офіційно оприлюднив довгоочікувану Державну цільову програму протидії  вірусним гепатитам на період до 2016 року, в якій закладено прогнозовані фінансові витрати держбюджету на  лікування гепатитів вже у 2013 році загальним обсягом 345 млн грн. Але фактично очікується виділення в цьому році лише близько 10% від цієї суми – 33,6 млн. грн. За таких складних умов можливість забезпечення вже найближчими місяцями доступного лікування за кошти Глобального фонду для сотень хворих, які цього найбільше потребують, важко переоцінити.

# # # #

Альянс-Україна  за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, та Міжнародного фонду «Відродження» займається адвокацією зниження ціни та збільшення доступності лікування ВГС з 2011 року. Через обмежену конкуренцію між фармацевтичними компаніями – виробниками ефективних препаратів для лікування гепатиту С – вартість лікування залишається високою. В Україні воно коштує 12 000 – 14 000 доларів, через що залишається недоступним для більшості громадян. За останніми даними експертів, зараз у світі 150-180 мільйонів людей інфіковано гепатитом С. Україна посідає перше місце в Європі за поширеністю гепатиту С, причому кількість інфікованих досягає 1,2 млн.

28 липня 2013 року у Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами за підтримки Альянсу-Україна з використанням якісних «швидких тестів» медпрацівниками в державі було протестовано 1422 людини, у 182 (12,9%) з яких результат тесту виявився позитивним.

Джерело: http://www.aidsalliance.org.ua