Суд штату Орегон задовольнив клопотання 52-річного Джеймі Шупа і визнав його представником третьої статі, пише MAKEOUT із посиланням на The Guardian. Тепер Шуп офіційно має право не визначати себе ні як чоловіка, ні як жінку. В історії США це перший прецедент, коли суд визнав право громадянина на вихід з традиційних гендерних координат.

Американець вважає за краще використовувати в відношенні себе займенник “вони”. Шуп з дитинства відчували складності через неможливість вписатися в бігендер систему. Вони 18 років відслужили в армії США, в цей період він ідентифікували себе як трансгендер.

“Ставлення в армії до гендерного питання дуже специфічне. Як ви знаєте, трансгендери технічно все ще не мають права нести службу. Однак для мене цей досвід виявився дуже комфортним, тому що ніхто не міг звільнити мене”.

У віці 49 років вони пішли з армії, одружилися, у них з дружиною Сенді народилася дитина. Дружина підтримує боротьбу чоловіка за самовизначення.

Тепер Шуп намір отримати права на водіння мотоциклом в якості представника третьої статі.

Третю стать офіційно визнано у Німеччині, Австралії, а з недавніх пір в Індії. Під час чергового перепису населення представники Хіджра – однієї з груп касти недоторканних – відмовилися реєструватися як чоловіки або жінки і зажадали визнати їх представниками третьої статі. 16 квітня 2014 року Верховний суд Індії офіційно задовольнив претензії Хіджра.

Першою людиною третьої статі вважається житель/ка Австралії Норрі Мей-Уелбі, який отримав свій офіційний статус в 2011 році.