Pages Menu Запорожский областной благотворительный фонд «Гендер Зед»
TwitterRssFacebook
Categories Menu

10.04.2018

Бельгія надала гуманітарні візи п’ятьом геям із Чечні

Бельгія видала гуманітарні візи п’ятьом геям із російського регіону Чечні, яким вдома загрожує переслідування за їхню сексуальну орієнтацію. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Державний секретар Бельгії з питань міграції і притулку Тео Франкен 6 квітня повідомив, що візи видало посольство Бельгії в Москві. За його словами, тепер ці п’ятеро людей можуть поїхати до Бельгії і залишитися там.

Франкен допустив, що представникам ЛГБТ з Чечні можуть продовжити видавати гуманітарні візи.

Раніше ЗМІ повідомляли про те, що в 2017 році Німеччина прийняла одного гея з Чечні, а також розглядає інші подібні заявки від ЛГБТ-росіян. Литва прийняла у себе двох гомосексуалів, а Франція – одного. Зі свого боку, Канада гарантувала притулок понад двом десяткам представників ЛГБТ-спільноти з Чечні.

Цього тижня Російська ЛГБТ-мережа повідомила, що за останній рік допомогла виїхати з Чечні 114 людям, які зазнали переслідувань з боку місцевої влади за їхню сексуальну орієнтацію.

Рік тому російська «Нова газета» почала серію публікацій про масові затримання, тортури і вбивства геїв у Чечні. Голова республіки Рамзан Кадиров відкинув всі звинувачення і заявив, що в Чечні гомосексуалів немає. Міжнародні правозахисні організації, ООН, Євросоюз, США та інші західні країни закликали владу Росії ретельно розслідувати всі повідомлення про насильство щодо геїв у Чечні.