До самміту Східного партнерства в Вільнюсі у Верховної Ради України залишилося 24 пленарних дня. За цей час депутати України повинні вирішити подальшу долю держави – будемо ми в Європі вже цього року, або знову будемо вирішувати внутрішні конфлікти. Одним з найгостріших питань на шляху євро інтеграції для наших політиків стало питання дискримінації сексуальних меншин.

Хто ж з наших політиків вже готовий жити в Європі?

Серед найбільших гравців до цього готова фракція Віталія Кличка «Удар». І депутати, і голова фракції не одноразово заявляли про свої наміри підтримати закон №2342.

«Ми хочемо бути сучасною країною, тому ми повинні бути толерантними до бажання людей вирішувати свою долю», – заявив Віталій Кличко.

А от «Свободівці» майже одноголосно проти прийняття такого закону, вони вважають, що в Україні надто великий вплив мають традиційні цінності. За словами, Віце-спікера правла менту від ВО «Свобода» Руслана Кошулинського, в тій редакції, що наразі пропонується, їх фракція голосувати не буде.

Головуюча в парламенті Партія Регіонів також не готова до прийняття  анти дискримінаційного закону. Про це заявив лідер фракції Олександр Єфремов.

“Коли я виніс це питання на розгляд фракції, більшість депутатів нашої фракції виявилися не готові сьогодні підтримати цей документ. Тому ми визначилися таким чином, що якщо він все одно буде виноситися на голосування, значить кожен проголосує, як вважає за потрібне. Це не буде рішення фракції, це буде рішення кожного депутата – підтримувати чи не підтримувати цей закон”, – сказав Єфремов.

У той же час, Єфремов зазначив, що, на його думку, нічого страшного в цьому законопроекті немає, тому що мова йде тільки про недопущення трудової дискримінації, якої і так немає в Україні. До того ж, даний принцип закріплений в Основному Законі країни.

Він також додав, що робота в даному напрямку продовжується. Відповідаючи на запитання, чи не перешкодить Україні у Вільнюсі відсутність даного закону, Єфремов сказав: “Я думаю, що прийняття цього закону допомогло б нам у Вільнюсі, тому що є певні листи та усні розмови з депутатами Європарламенту, які говорять, що ви прийміть цей закон і отримаєте краще ставлення при підписанні угоди. Не знаю, чи вплине негативно чи ні, але те, що додатково, якщо ми не проголосуємо, ми не залучимо на свій бік євродепутатів – це точно”.

Хочеться додати, що незважаючи, на сильні «традиційні» цінності та вплив релігії в таких країнах, як Польща та Іспанія, там відповідні закони були прийняті, а в Іспанії навіть легалізували одностатеві шлюби.

Джерело: msmua.org