Сьогодні Кабінет Міністрів України затвердив Державну цільову соціальну програму профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року. Фактично, цей документ став вирішальним для лікування українців, хворих на гепатит, адже юридично держава закріпила механізми виділення коштів на лікування людей, інфікованих гепатитами В та С.

Затвердження програми стало можливим завдяки тривалої роботи пацієнтів та громадськості в усіх регіонах України, зокрема, кампаній «Вимагаємо лікування!» та «Депутат-альтруїст», в рамках яких зібрано більше 8000 підписів громадян України під зверненням до Президента України та Уряду з вимогою затвердити Національну програму з лікування гепатитів та виділити бюджетні кошти для лікування хворих українців, та результатом акції протесту пацієнтів та громадськості «Приречені» під Кабміном України 17/04/2013 р.

Рішення Уряду зумовлено необхідністю створення системи дієвих заходів щодо запобігання подальшому поширенню вірусних гепатитів В та С, забезпечення належного діагностування цих захворювань та лікування хворих.

Програмою передбачено розвиток допомоги хворим на вірусні гепатити в усіх напрямках – діагностичному, лікувальному, науковому та профілактичному. Зокрема, буде здійснено заходи для підвищення якості діагностування вірусних гепатитів В і С на різних стадіях, забезпечення належної противірусної терапії, підвищення рівня знань населення про методи профілактики та раннього виявлення цих хвороб. Також буде зміцнена матеріально-технічна база установ та лікувально-профілактичних закладів, що надають медичну і соціальну допомогу хворим на хронічні вірусні гепатити.

Розроблення проекту акта відбувалось у тісній співпраці з громадськими об’єднаннями, що представляють інтереси громадян, хворих на вірусні гепатити, і стало результатом домовленостей, досягнутих в ході переговорів з учасниками акції протесту, проведеної біля Будинку Уряду 17 квітня 2013 року.

Затвердження Державної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року стане наступним кроком Уряду у напрямку закріплення позитивної динаміки запобігання соціально небезпечним захворюванням, що намітилась у 2012 році, коли вперше за роки незалежності було забезпечено належне фінансування заходів із профілактики та протидії захворюванню на туберкульоз і ВІЛ-інфекцію/СНІД.