Pages Menu Запорожский областной благотворительный фонд «Гендер Зед»
TwitterRssFacebook
Categories Menu

04.07.2019

Мешканця російського Ярославля звинувачуть у «гей-пропаганді» через кольорову футболку

ЛГБТ-активіст з Ярославля, який серед інших вийшов 25 червня до мерії у кольоровий футболці, звинувачений поліцією в «пропаганді гомосексуалізму». Виклик до поліції активіст отримав 28 червня, що, за його словами, символічно, так як це 50-річна річниця початку бунтів в Стоунволл.

«Мені закидають прийняту в 2013 році статтю 6.21 — „пропаганда гомосексуалізму“. Для Ярославля це безпрецедентний випадок, новина поширилася швидше, ніж ми встигли як-небудь відреагувати. Вручили прямо 28 червня — в день початку Стоунволлу...» — повідомив лідер місцевої ЛГБТ-спільноти «Каллісто» Олександр Юборс.

За цією статтею активісту загрожує штраф до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, нагадує ОВД-Інфо.

25 червня поліцейські переписували дані активістів «Каллісто» після того, як вони пройшлися поруч по місту у футболках шести кольорів ЛГБТ-прапора, зупиняючись і фотографуючись у найбільш значущих місцьях міста: біля мерії, муніципалітету, обласного уряду, пам'ятника акторові Волкову, МВС і ФСБ. Саме біля останньої будівлі у активістів стався конфлікт зі співробітниками відомства, які й викликали поліцію.