Запоріжжя знову стало осередком знань для шкільних психологинь. Вони протягом трьох днів – з 21 до 23 травня – взяли участь у тренінгу з питань консультування ЛГБТ-молоді.

Організатори підготували для учасниць насичену програму. До неї потрапили теми сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, коректної лексики, наукового погляду на гомосексуальність тощо. Втім, окрім практики важливою і цікавою стала і практична частина заходу. Це, зокрема, спілкування з «живими книгами» – сесія, коли представники ЛГБТ-спільноти відповідають на будь-які, навіть «незручні», запитання щодо сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Це допоможе зрозуміти деякі аспекти життя ЛГБТ-спільноти та уникнути помилок під час консультування в майбутньому.  

Учасниці тренінгу мали змогу побачити виставу «Чат» соціального театру «Чесні тобі». Акторський склад, що є активом запорізького ЛГБТ-ком’юніті-центру, презентував мультимедійний проект про булінг у сучасній школі. «Ми хочемо показати, що фізичне і моральне насилля у школі – неймовірно актуальна тема. І шкільні психологи та психологині як ніхто інший мають розбиратися у цій проблемі, яка, на жаль, дуже часто не виходить за межі навчального закладу», – зазначила авторка п’єси «Чат» Орина Шестакова.

У свою чергу, учасниці тренінгу поділилися своїми враженнями про три дні заходу. «Возможно, тема кого-то шокирует, но могу сказать, что ЛГБТ – это далеко не всегда про секс. Это о стереотипах и ярлыках, из-за которых ребенок может подвергаться буллингу и быть избитым только потому, что кто-то решил, что он “выглядит, как гей”. Это о том, когда родители считают, что несоответствие биологического пола и гендерной идентичности ребенка можно вылечить в больнице, у психиатра, у колдуна или знахаря, или попросту “выбив” из него дурь. И это страшно», – Світлана Олефір, Запоріжжя.
«Безмерная благодарность то, из всей Украины вы выбрали именно нас, 20 психологов… Мы не просто учились эти три дня, мы их прожили! Столько эмоций и вдохновения! Столько новых знакомств, опыта и живой практики», – Анна Слободянюк, Вінниця.

На думку директора ЗОБФ «Гендер Зед» Ростислава Мілевського, подібні тренінги допомагають розібратися у проблемах ЛГБТ-підлітків: «Довгий час тема ЛГБТ залишалася поза увагою профільних спеціалістів та спеціалісток. Втім, молодь нерідко потребує допомоги від людей, яким можна довіряти. Тому в школі мають бути кваліфіковані психологи та психологині».

Запорізький обласний фонд «Гендер Зед» продовжує серію освітніх тренінгів для спеціалістів та спеціалісток. Дізнатися про майбутні заходи можна на офіційному сайті в розділі «Новини фонду».