Pages Menu Запорожский областной благотворительный фонд «Гендер Зед»
TwitterRssFacebook
Categories Menu

20.06.2019

Невідомі напали на запорізьку учасницю КиївПрайду

19 червня група невідомих осіб скоїла напад на відвідувачів та відвідувачок ПрайдХаусу, де відбувалися заходи в рамках КиївПрайду. Інцидент стався після перегляду документальної стрічки «Не ховай очей 2».

Нападники вичікували учасників за межами ПрайдХауса, слідували за ними до станції метро, намагалися збити їх з ніг, били ногами, розпилювали перцевий газ та словесно ображали. Серед постраждалих – і учасниця КиївПрайду із Запоріжжя, волонтерка Гендер Зед Аліна.

«Нападники розганялися і розпилювали на нас слізогінний газ. Я встигла лише затримати дихання і відбігти. Але рідина потрапила мені в око. На щастя, поблизу була кав'ярня. Ми дісталися туди і промили очі молоком. Весь цей час я просто нічого не бачила. Але біль повертався усю ніч після цього. Була сильна алергічна реакція та опіки. Набрякло вухо і рука», – заявила постраждала.

Також Аліна зазначила, що швидка допомога відмовилися відвезти її у лікарню.

«Лікарі сказали, що не повезуть мене і я повинна сама дістатися до медичного закладу. Зважаючи на те, що я ледь бачила, це дивно було почути. А мій знайомий Олег, який також постраждав, не тримався на ногах. І вони відмовилися витягти ноші і транспортувати його. В результаті його ніс патрульний», – сказала дівчина.

В оргкомітеті КиївПрайду нагадали відвідувачам та відвідувачкам ПрайдХаусу про необхідність бути уважними та слідувати інструкції з безпеки. Організатори також закликали Нацполіцію розслідувати прояви агресії, а мера столиці Віталія Кличка і президента Володимира Зеленського висловити свою позицію щодо Маршу Рівності. Він відбудеться у Києві 23 червня.