Pages Menu Запорожский областной благотворительный фонд «Гендер Зед»
TwitterRssFacebook
Categories Menu

21.10.2018

Нідерланди видали перший паспорт із нейтральною статтю

В Нідерландах видали перший паспорт, в якому стать власника документа вказано як «нейтральна». Такий паспорт отримала 57-річна мешканка держави, яка в минулому зробила операцію по зміні статі. Про це повідомляє Знай із посиланням на BBC.

Леонне Зекерс отримала паспорт, в якому стать вказана як «X», замість «M» для чоловіків і «V» для жінок.

Наголошується, що Леонне Зекерс народилася чоловіком і в 2001 році зробила операцію по зміні статі. Зараз вона вважає себе людиною середньої статі. Раніше Зекерс звернулася в суд з вимогою дозволити офіційну реєстрацію людей «нейтральною» статевою приналежністю. Зекерс виграла цю справу.

Також до цього стало відомо, що з наступного року жителі Нью-Йорка зможуть вказувати у свідоцтві про народження свою стать не тільки як чоловічу чи жіночу, але і як третю.

Як стало відомо, на початку жовтня повідомлялося, що в штаті Міннесота дозволили одержувачам водійських посвідчень вибирати невизначену стать для запису в документі.

15 серпня уряд Німеччини узаконив «третю стать». В книгах реєстрації актів цивільного стану з'явиться позначка «інша» стать.

30 липня Конституційний суд Австрії постановив, що влада має дати громадянам право вказувати свою стать у документах не тільки як чоловічу чи жіночу.