У понеділок, 8 червня, у Києві відбулася прес-конференція за підсумками Міжнародного форуму ЛГБТ «КиївПрайд2015» та Маршу Рівності 2015, повідомляється на сайті заходу. Директорка «КиївПрайд2015» Анна Шаригіна, членкиня оргкомітету Олена Семенова та координатор програм Amnesty International в Україні Зорян Кісь підсумували враження та факти й зазначили, що ЛГБТ-спільнота отримала дуже багато підтримки від абсолютно різних груп населення. Учасниці та учасники прес-конференції повідомили, що Марш Рівності від третини до половини складався з людей, які не належать до ЛГБТ-спільноти та прийшли з метою висловити солідарність й підтримати дискримінованих людей.

«Ми досягли поставленої мети – зробили більш видимими для суспільства проблеми дотримання прав ЛГБТ-людей. І ми сподіваємося, що Прайд 2015 та Марш Рівності 2015, незважаючи ні на що, надихнули на боротьбу за свої права не тільки ЛГБТ-спільноту, а й інші меншини. І ми готові приєднатися до цієї боротьби. КиївПрайд2015 став справжнім випробуванням для українського суспільства на толерантність. І нас підтримало на диво багато людей », – лаконічно підсумувала Анна Шаригіна.

За спостереженнями організаторів та організаторок Прайду, значна частина суспільства підтримує права людини для всіх, незалежно від ідентичностей. Однак у той же час учасники та учасниці прес-конференції констатували, що в Україні залишаються радикальні групи, які використовують насильство і агресію в якості аргументів для відстоювання своїх поглядів. «Міліціонер, який отримав тяжке поранення під час Маршу, врятував учасників та учасниць Маршу від смертельної зброї, причина використання якої – ненависть», – заявила членкиня оргкомітету Олена Семенова.

«За моєю ініціативою було розпочато збір коштів на допомогу пораненим міліціонерам. За добу нам вдалося зібрати близько 18 тисяч гривень. І більшість коштів надійшло від людей, які мені невідомі. Вони не належать до товариства і не були на Марші. Просто вони не схвалюють використання насильства», – підкреслив Зорян Кісь. Учасники та учасниці прес-конференції розповіли, що і КМДА, і міліція протидіяли організації та проведення Маршу, а автобусні перевізники відмовилися надати ЛГБТ-спільноті транспортні послуги. Через це учасники та учасниці Маршу відчули серйозну небезпеку під час відступу з місця акції.

«На грунті ненависті до деяких людей, незалежно від їх генденой ідентичності та сексуальної орієнтації, скоюються злочини, використовуються агресивні оберти, обмежується доступ до послуг, відбуваєються переслідування. І це, на жаль, далеко не повний перелік утисків, з якими ми стикалися впродовж підготовки та під час проведення наших заходів », – прокоментувала ситуацію з правами ЛГБТ в Україні Анна Шаригіна.

Організатори та організаторки відзначили, що відсутність в українському законодавстві згадок про гендерну ідентичність та сексуальну орієнтацію унеможливлює визнання насильницьких дій проти ЛГБТ-спільноти злочинами на ґрунті ненависті. А образливих та дискримінаційних висловлювань – мовою ворожнечі.