Гендер Зед, провівши майже тридцять Шкіл Толерантності, вирішив піти далі і організував з 24 по 28 квітня першу тренерську школу з питань СОГІ — сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Цей захід був розрахований на активістів та активісток, співробітників та співробітниць державних та недержавних організацій соціогуманітарної сфери, більшість з яких вже мали досвід проведення тренінгів/воркшопів/виступів перед публікою. Загалом до тренінгу долучилися 20 учасників та учасниць з різних куточків нашої країни.

На студентів та студенток Тренерської Школи чекали 5 «курсів» навчання  —насичений п’ятиденний інтенсив, зі справжніми вступними іспитами, студентськими квитками, міжсесійним спілкуванням, проходженням практики та сльозами в день випускного.

Протягом тренінгових днів учасники та учасниці мали змогу відшліфувати розуміння теми, поглибитись в ЛГБТ-тематику, ще раз розглянути коректну нестигматизуючу лексику, напрацювати аргументи з розвінчування міфів і стереотипів стосовно СОГІ та ЛГБТ людей. Окрім цієї теорії багато уваги приділялось актуалізації методології проведення навчальних тренінгів: структурі, методам, інструментам, конструюванню вправ, ораторському мистецтву, навичкам фасилітації, створенню програм тощо.

Керували шкільним процесом виховання майбутньої мультиплікаторської команди досвідчені тренери та тренерки, а саме:

— Світлана Валько — міжнародна тренерка, виконавча директорка організації Truth hounds (м. Тбілісі, Грузія);

— Марина Діденко — психологиня, тренерка ВБО «Точка опори», викладачка ДВНЗ «УМО» НАПН України;

— Ростислав Мілевський — директор ЗОБФ «Гендер Зед»;

— Олексій Ізотов — тренер, психотерапевт та практичний психолог  ЗОБФ «Гендер Зед».

Організатори подбали і про сюрпризи, до прикладу, запросивши волонтерську команду Гендер Зед з виставою «Чат» в рамках кампанії  #Чеснітобі. Після спектаклю відбулося жваве спілкування із «Живими книгами», де усі присутні мали змогу налагодити відкритий діалог з ЛГБТ-людьми та мамою гомосексуала. Таке спілкування допомогло учасникам та учасницям ще більше зрозуміти, який шлях батьки проходять до прийняття власних дітей.

Цей п’ятиденний тренінг матиме своєрідне продовження. Так, протягом наступних місяців усі випускники та випускниці Тренерської Школи проведуть власні освітні заходи на тему СОГІ, ділячись досвідом та розповсюджуючи надалі ідеї поваги до різноманіття, толерантності та недискримінації.

По завершенні тренінгу дехто з учасників та учасниць поділилися враженнями.

Катерина:

Школа нагадала вкотре, що всі ми люди і всі ми рівні. Неймовірно позитивні враження від професійної роботи організаторів і повної віддачі учасників. Подальші дії провести тренінг.

Ольга:

Очень важное и полезное мероприятие, для меня очень многое изменились. Благодарю организаторов и группу. Вы все настоящие профи и замечательные люди. Очень хочется поделиться знаниями. В ближайшее время планирую провести серию уроков толерантности в своем родном городе. Благодарю за знания и творческую, положительную атмосферу.

Вікторія:

Четкое понимание темы. Глубину погружения с перетеканием профессиональным от теории к практике. Подготовка мини тренинга участниками группы с работой в команде. Великолепный подбор участников и тренеров. Обратная связь и бережное отношение к каждому. Буду проводить тренинги и просто активно делиться знаниями. Украина, любовьэто все мы.

Марина:

Профессиональная команда тренеров и организаторов. Мотивированные, интересные, творческие участники. Сочетание внутренних стремлений и внешней поддержки. Атмосфера драйва командной работы. Все в моих руках! Планирую провести ознакомление с терминами СОГИ и рассмотреть основные стереотипы.

Тетяна:

Доступно про важливе! У такому форматі пропрацювати вдається на глибинному рівні розуміння тематики СОГІ та прав людини загалом. Адаптування методології та атмосфера навчання 100% ефективно вплинуть на подальше подання матеріалу теми. Протягом тижня мала багатий спектр емоцій, тому це ще більш цінно! Дякую всім дотичним до організації заходу!

Богдана:

Школа дала мені більш чітке уявлення про те, як правильно, коректно та толерантно розповідати підліткам та їх батькам про СОГІ. Враження від участі лише позитивні. Приємно було бачити професійну роботу харизматичних тренерів, вдало скомпоновану програму. Мої подальші кроки практично втілювати отримані знання, проводити заходи для підлітків та молоді в різних навчальних закладах.

Галина:

Тренерська школа дала глибокі знання та інструменти для якісної та професійної роботи. Окремо тішить, шо супровід учасників на цьому не завершується. Особисті враження перевершують усі сподівання, потужній ресурс, море ідей. У моїх планах заходи для майбутніх лікарів: ознайомлення з контекстами СОГІ; ЛГБТ; толерантність; конфіденційність особистої інформації. Це тема не лише одного місяця…

Наталя:

Для меня этот Тренинг был не только познавательным, а скорее – экзистенциальным. Как научиться относиться к Другому так, как одно “существование” относиться к другому “существованию”. Как встретиться Двоим в своей инаковости. Как прикоснуться к внутреннему миру Другого и восхититься его уникальности. И сексуальная ориентация в этом процессе уже не имеет никакого значения! Как встретиться двум Буддам. Скорее это об этом. Это был высший пилотаж тренеров и участников! Я проведу подобный тренинг в Кропивницком, именно в этом русле, для своих коллег, практикующих психологов в разных сферах человеческой жизни. Я думаю, что эта будет не одна встреча.

Марія:

Тренерська школа змінила мене це політ на крилах натхнення! Я розумію, що ми отримали інструменти для зміни нашого суспільства і це велика відповідальність, з одного боку, але і шанс трансформації! Враження лиш позитивні висококласний рівень організації, професійні тренери, учасники з усієї України та неповторна атмосфера! це безцінний досвід. Вже планую провести тренінг для психологів міста на тему СОГІ та толерантності

Юлія:

Это было незабываемо! Праздник интеллекта, креативности и человечности. Соединение индивидуальных граней в бриллиант результата. Школа оправдала мои ожидания и даже больше, она изменила меня саму. Дальнейшие шаги – это конечно же тренинг и ряд лекций по теме. Также школа зародила в моей голове несколько новых идей, которые я буду воплощать в жизнь.

Підтримку в проведенні тренінгу надало представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.