У перші дні весни — 1 по 3 березня — в Запоріжжі пройшла Школа Толерантності для практикуючих журналістів та журналісток. Цього разу темою тренінгу, організованого спільними зусиллями команди Гендер Зед, ГО «Взаємодія» та ГО «Спілка молодих незалежних журналістів», стали дві стигматизовані соціальні групи – ЛГБТ (лесбійки, геї, бісексуальні та трансендерні люди) та ВПО (внутрішньо-переміщенні особи)

До участі у тренінгу долучилися 20 медійників та медійниць з різних регіонів України: Київщини, Черкащини, Одещини, Полтавщини, Чернігівщини, Харківщини, Львівщини, Вінниччини, Івано-Франківщини, Кіровоградщини та Запоріжжя.

Щоб подолати стереотипи чи упередження, журналістам була надана вичерпна інформація щодо дискримінованих груп: інформація про ЛГБТ, сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність, гомофобію, а також про положення, дискримінацію вимушених переселенців.

Найемоційнішими моментами Школи стали зустрічі із живими книгами — представниками ЛГБТ-спільноти та переселанками.

Результатами декількох днів інтенсивну стали проекти журналістських матеріалів.

Два з проектів були присвячені темі ВПО. В одному із них розкрилася історія однієї із «живих книг» тренінгу – оповідь переселенки із Донецька. Друга проектна робота з теми переселенців — відеосюжет про медичну реформу та ВПО.

На тему ЛГБТ також було розроблено два макети. Один із них називався «Разговор у падіка», де журналістки та журналісти намагалися розвінчати основні міфи щодо представників ЛГБТ-спільноти. Інша історія стосувалася моментів дискримінації геїв: група журналістів розробили схему матеріалу про одностатеву пару, яку висиляють з квартири через їхню сексуальну орієнтацію.

Ось як відгукнулися про цю Школу її учасниці:

«Школа Толерантності від Gender Z — це неймовірно крута штука: тут і навчать користуватися коректною термінологією по відношенню до ЛГБТ та ВПО, і збагатять знанням із цих тем, і познайомлять з цікавими героями та героїнями (от дійсно, «живі книги» були прекрасні), і підкажуть, як оживити ніби вже заїжджені теми, і ще багато-багато чого»

Ганна, м. Львів

«Надзвичайно продуктивні та інформативні дні в Запоріжжі. Дякую, Gender Z та кожному, хто був частиною цих днів. Ви надзвичайно круті та робите неймовірні речі! Нової та корисної інформації багато, але є час усе засвоїти задля використання в правильному напрямку»

Олександра, м. Черкаси

По завершенні тренінгу усі учасники та учасниці отримали відповідні сертифікати про участь у Школі Толерантності.

Слідкуйте за оновленнями розділу сайту «Новини Фонду», аби мати змогу першими подати заявки на участь у майбутніх Школах Толерантності!