З 12 по 14 грудня в одному з готелів Запоріжжя пройшла вже традиційна для нашого міста Школа Толерантності – цикл тренінгів, які об’єднують навколо гострих соціальних питань молодих професіоналів(-ок) та студентство. Ця остання із Шкіл, організована благодійним фондом «Гендер Зед» за підтримки посольства Королівства Нідерландів в Україні, була адресована вже практикуючим соціальним працівникам та психологам, а також їх майбутнім колегам та колежанкам із запорізьких вишів.

Назва останньої Школи – «Школа Толерантності з питань ВІЛ-інфекції та дискримінації людей, що живуть з ВІЛ» – доволі конкретно окреслює коло питань, порушених під час триденного тренінгу. Серед таких тренерами Олександром Витвіцьким, Ростиславом Мілевським та запрошеною епідеміологинею зі СНІД-центру Оленою Велигодською були презентовані теми, серед яких «Міфи та стереотипи щодо ВІЛ», «Ефективне консультування ЛЖВ або у зв’язку з ВІЛ-інфекцією», «Епідемічна ситуація в Україні та області», «Ключові групи епідемії» та інші.

Звісно, здобуті під час презентаційної частини знання та навички учасники та учасниці школи реалізували на практиці, підготувавши до уваги соціальні ролики, які можна переглянути нижче. Крім того, під керівництвом кваліфікованого психолога/психотерапевта Ізотова Олексія «школярі» долучилися до психологічного практикуму з консультування.

Справжньою ж особливістю цієї школи стало інтерв’ю з «живою книгою» – вже не вперше реалізована БФ «Гендер Зед» технологія реального спілкування із людиною «в темі». Завдяки цьому «читанню» учасники та учасниці тренінгу познайомилися із пересічною людиною, яка має позитивний ВІЛ-статус, та під час відкритої бесіди розвінчала багато міфів щодо цього життя з ВІЛ.

Школа Толерантності надала своїм «випускникам/цям» не лише теоретичні та практичні знання, а й залишила позитивні емоції та спогади, якими студентство активно ділилося із своїми друзями на сторінках соцмереж по завершенню навчання. Ось лише декілька з них:

Лучшие выходные. Это лишь малая часть того, что было и что я могу выразить“, – пише Дар’я. – “Людям с ВИЧ-позитивным результатом очень важна любовь, понимание, поддержка близких. Любите, цените, уважайте друг друга. А так же, позаботьтесь о себе. Никто так о вас не позаботится, как вы сами“.

«ВИЧ – это не приговор. И главное помнить, что диагноз “ВИЧ-инфекция” не означает,что жизнь закончилась. Люди с ВИЧ-позитивным статусом могут прожить долгую и счастливую жизнь», – розповідає Катерина. – «Это были крутые выходные. Я получила много полезной информации, познакомилась с прекрасными людьми и провела отлично время. Огромное спасибо за “Живую книгу”, кофе-паузы, тайного ангела, просмотр фильма с чаем и печенюшками, съемки роликов, и Мадзингу. Я с нетерпением жду нашу следующую встречу».

«Я получила достаточно много информации о ВИЧ-инфекции, чего не знала ранее», – ділиться із друзями Любов. «Эти люди такие же как и мы, и их не стоит бояться. Каждый день организаторы поражали приглашенными гостями, которые присутствовали на тренинге. Очень понравилось с ними общаться! В последний день так ко всем привыкла, что и не хотелось уезжать, настолько комфортно мне было там. Эти моменты не забудуться».

Слідкуйте за оновленнями новин від БФ «Гендер Зед» на цьому сайті, або ж за допомогою e-mail розсилки чи RSS, чи на наших сторінках у соцмережах – попереду ще багато цікавого!