Pages Menu Запорожский областной благотворительный фонд «Гендер Зед»
TwitterRssFacebook
Categories Menu

21.03.2019

Сенат Румунії відхилив два законопроекти про легалізацію цивільних партнерств

Цього тижня сенат Румунії відхилив одразу два законопроекти про легалізацію цивільних партнерств для одностатевих пар. 11 років громадські діячі та активісти ведуть боротьбу за шлюбне рівноправ'я в країні, але поки безуспішно, повідомляє Romania Insider.

Перший законопроект спільно підготували Союз порятунку Румунії, Ліберальна партія, Союз угорців і один представник Соціал-демократичної партії.

Над другим законопроектом працювали два депутата від Альянсу лібералів і демократів за Європу (ALDE). У ньому цивільні партнерства названі «союзом двох людей однієї або різних статей з метою спільного життя і ведення домашнього господарства».

Хоча Сенат відхилив обидва законопроекти, тепер вони будуть передані до Палати депутатів Румунії. Нижня палата парламенту є вирішальним органом.

Восени минулого року в Румунії пройшов референдум на якому вирішувалося питання про конститиційну заборону гей-шлюбів, але він був визнаний таким що відбувся через надзвичайно низьку явку.

Напередодні плебісциту Конституційний суд країни дозволив гей-парам вважатися «сім'єю», якщо вони уклали шлюб за кордоном.