Pages Menu Запорожский областной благотворительный фонд «Гендер Зед»
TwitterRssFacebook
Categories Menu

18.07.2018

У Білорусі ЛГБТ-активістка сфотографувалася з плакатом під МВС: суд призначив їй покарання

У Білорусі суд визнав ЛГБТ-активістку Вікторію Біран винною у порушенні закону про масові зібрання через те, що вона сфотографувалась із плакатом біля будівель Міністерства внутрішніх справ, Комітету з питань державної безпеки та уряду і виклала фото в соцмережу.

Про це повідомляє Вгору із посиланням на Amnesty International,  яка називає дії білоруської влади абсурдними.

На плакаті було написано: «Самі ви підробка». Вікторія Біран зробила ці знімки 24 травня на знак протесту проти анонімної статті на сайті МВС, де йшлося про те, що «ЛГБТІ-спільнота і вся ця боротьба за її права, і сам день ЛГБТІ-спільноти – це просто підробки». Стаття, очевидно, стала реакцією МВС на рішення посольства Великої Британії в Білорусі підняти веселковий прапор на знак солідарності з ЛГБТІ-людьми в країні.

Записи відеоспостереження показують, що Вікторії Біран та її другу знадобилося лише три секунди, щоб зробити фотографії, які потім були розміщені в соціальних мережах.

Суд Центрального округу міста Мінська визнав Вікторію Біран винною у порушенні «процедури організації та проведення масових заходів» (ст. 23.34 Кодексу про адміністративні правопорушення) та присудив штраф у розмірі 367,50 білоруських рублів (185 доларів).

«Рішення суду є просто абсурдним. Вікторія „протестувала“ протягом трьох секунд, і вона була одна, крім того, хто сфотографував. Це просто неможливо уявити, що це серйозно можна сприймати, як масовий протест. Це рішення є несправедливим і його необхідно скасувати, оскільки воно прямо порушує право на свободу вираження поглядів», – зазначила Марі Струтерс, директор Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії.