Pages Menu Запорожский областной благотворительный фонд «Гендер Зед»
TwitterRssFacebook
Categories Menu

23.03.2014

"У Криму планується «закручування гайок» — Amnesty International

548621_w_300Генеральний секретар Amnesty International Саліл Шеті представив короткий огляд російських репресій, які очікують жителів Криму, пише Газета по-українськи.

Про це йдеться в його статті, присвяченій даному питанню, інформує ТСН.

Зокрема, він підкреслив, що не варто вводити себе в оману. Етнічним українцям і кримським татарам, які проживають на території Криму, не дадуть можливість висловити свою думку з приводу анексії півострова Росією.

«Більшість людей у Криму буде сприймати все це як повернення додому. Але якщо хтось думає, що підняття російського прапора над державними будівлями допоможе поліпшити управління, викорінити корупцію або зміцнити демократичність підходу в управлінні півостровом, дуже скоро їх спіткає розчарування — але для проявів несхвалення можливості вже не залишиться», — написав Шеті.

На його думку, 18 березня президент Путін санкціонував те, що по суті є військовою окупацією, тим самим поклавши початок застосування на території півострова російського законодавства.

Тепер кримчани повинні дотримуватися зовсім інших правил, що, у свою чергу, буде мати руйнівний вплив на здійснення ними прав людини.

Шеті нагадує, що в Росії останнім часом було введено ряд нових законодавчих і адміністративних заходів, які суперечать не лише міжнародно-правовим зобов'язанням, але і власній російської Конституції. Ось деякі з них:

• Законодавство згортає проведення мирних протестів через накладення великих штрафів для організаторів демонстрацій, що не дотримуються обмежувального списку правил і норм. У 2013 році більше 600 людей були затримані під час 81 заходу тільки у Москві і поблизу столиці; ще кілька сотень людей були затримані лише минулого місяця.

• Закон про «іноземних агентів», прийнятий у 2012 році, поклав початок наступу на НВО на території всієї Росії. Кілька організацій та їх лідерів були оштрафовані на великі суми за відмову реєструватися як «іноземний агент». Деякі з організацій були змушені закритися, а багато інших побоюються подальших переслідувань.

• гомофобне законодавство, запроваджене торік, сьогодні використовується для обмеження прав на свободу висловлення думок і зборів для лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерних людей (ЛГБТ) і вже викликало хвилю гомофобного насильства у всій Росії. За порушення цих законів накладається штраф у розмірі до 3000 доларів США.

• Богохульство було криміналізоване після короткого, мирного, однак провокаційного і політичного виступу панк-групи Pussy Riot в головному соборі Російської православної церкви в Москві в 2011 році.

• Наклеп знову стає злочином.

«Не чекайте, що кримчани будуть брати участь в інформованій суспільній дискусії з приводу цих „зроблених в Росії“ репресій, які, до речі, вже почали поширюватися і на півострові. Вони не будуть мати можливості для цього», — підкреслює Шеті.

У Росії державний контроль закріплений за найбільшим інформаційним агентством, критичні новині сайти і блоги блокуються і перебувають перед загрозою судового переслідування, редакторів та директорів впливових незалежних ЗМІ звільняють, а популярні новині кабельні канали відключають від ефіру відразу кілька супутникових провайдерів.

«У Криму планується „закручування гайок“. Однак по телебаченню репресії показувати не будуть», — підсумовує правозахисник.