Pages Menu Запорожский областной благотворительный фонд «Гендер Зед»
TwitterRssFacebook
Categories Menu

17.02.2014

У Сочі італійську ЛГБТ-активістку з райдужним прапором затримала поліція

200px-Luxuria,_Vladimir_al_Bologna_Pride_2012_-_2_-_Foto_Giovanni_Dall'Orto,_9_giugno_2012Колишня депутатка Європарламенту, італійська комуністка-трансгендер Володимир Луксурія була ненадовго затримана в Сочі за плакатом зі словами «Бути геєм — це нормально» на райдужному тлі. МЗС Італії запевняє, що з Луксурією поводилися максимально ввічливо, передає BBC.

«Я в Сочі при веселці на увазі у Путіна», — написала в Twitter активістка-телеведуча незадовго до затримання.

Після затримання Луксурія подзвонила главчині правозахисної асоціації Іммакулате Батталья, а та, в свою чергу, повідомила про інцедент італійське МЗС.

У МЗС Італії, посилаючись на розповідь самої Луксурії, розповіли, що із затриманою поводилися максимально ввічливо, і весь інцидент тривав лише кілька годин, поки поліцейські чекали перекладача з італійської.

За даними МЗС, Володимир Луксурія була зупинена поліцією біля гей-клубу в Сочі за те, що розмахувала райдужним прапором. Зараз, коли активісткау відпустили з відділку, ні про депортацію, ні про інші санкції, за даними італійських дипломатів, мови не йде.

МЗС Італії не знає, які подальші плани політичної діячки та телеведучої, і чи збирається Луксурія влаштовувати ще акції на захист прав ЛГБТ. Після виходу з-під варти активістка заявила італійським правозахисникам, що готова піти на хокейний матч у сукні райдужного забарвлення.

Після того, як з'явилися повідомлення про затримання Луксурії, в італійському сегменті соціальної мережі Twitter розгорнулася кампанія за її звільнення. Крім того, деякі депутати та депутатки італійського парламенту висловили готовність податися в Сочі та вимагати визволения активістки, якщо вона не вийде на свободу.

Володимир Луксурія, яка раніше носила ім'я Володимиро Гуаданьі, у 2006 році була обрана депутаткою Європейського парламенту від Партії комуністичного відродження. Два роки по тому депутатка оголосила про відхід з партії і вирішила сконцентруватися на захисті громадянських прав без участі у виборах. Таким чином, Володимир Луксурія стала першою трансгендеркою в Європарламенті за всю його історію.

Згодом Луксурія стала учасницею італійської версії реаліті-шоу Останній герой і визнавалася найпопулярнішою ЛГБТ-персоною Італії за опитуванням асоціації DìGay — Project. Акторка й сама брала участь в реаліті-шоу та пожертвувала половину свого виграшу — 100 тисяч євро — на боротьбу з дитячою лейкемією.