З 20 по 22 січня у Запоріжжі пройшов тренінг «Школа Толерантності з питань ЛГБТ» для практикуючих медійників та медійниць і студентства факультетів журналістики. Цей тренінг став вже 24-м у серії тренінгів «Школа Толерантності». Організатором триденної зустрічі традиційно виступив Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед» у співпраці з громадською організацією «Спілка молодих незалежних журналістів».

До участі у заході залучилися як мешканці та мешканки Запорізької області, а так само й інших куточків України — Полтавщини, Харківщини, Дніпропетровщини, Київщини, Черкащини, Львівщини, Хмельниччини та Волині. Загалом у «Школі» взяли участь понад  15 нинішніх та майбутніх працівників та працівниць медіа.

У програмі тренінгу учасників та учасниць очікувало поєднання теоретичних студій та практичних завдань на такі теми, як: базова інформація стосовно ЛГБТ; стереотипи щодо представників та представниць ЛГБТ; роль ЗМІ у формуванні образу гомосексуалів/гомосексуалок та трансгендерів/трансгендерок; проблема гомофобії та мови ненависті у медіа; науковий погляд на гомосексуальність та трансгендерність.

Учасники та учасниці й цього разу мали змогу налагодити відкритий діалог з відкритими до спілкування представниками  ЛГБТ-спільноти. Особливістю спілкування з «Живою книгою» була можливість отримати відповіді на будь-які власні питання. Цього разу «Живими книгами» стали молоді хлопець-гей та лесбійка.

По завершенні тренінгу дехто з учасників та учасниць поділився своїми враженнями від зустрічі:

«Протягом останніх трьох днів ми вчилися толерантності до ЛГБТ», – розповідає учасниця тренінгу Євгенія. –  «Організатори навели ладу у наших словниках коректної лексики та провели лікбез наших уявлень про гомосексуальність. Але крім цього, кожен з учасників «прокачав» свого внутрішнього ліберала. І це дійсно великий крок для цілого українського суспільства, коли якась його частина нарешті усвідомлює, що в людині треба бачити людину, а не її «особливості» (як колір шкіри, орієнтацію чи політичні переконання). Головний висновок, який я для себе зробила: добре, що є такі заходи. Але краще аби в них не було потреби. Дякую організаторам і учасникам! Ви зробили мою зиму теплішою».