Раніше у цій рубриці

Восени минулого року в Запоріжжі пройшов перший Форум союзників та союзниць ЛГБТ. Тоді близько сотні учасників та учасниць об’єднали свої зусилля задля налагодження сталої комунікації серед тих, хто хоче зробити українське суспільство більш толерантним та інклюзивним.

Обмін думками, досвідом та планами, що відбувся під час Форуму, мав своє продовження у конкурсі тематичних заходів. Напрацьовані ідеї перетворилися на концепти, одинадцять з яких було обрано переможними: це тренінги, лекції та інформаційні кампанії на тему СОГІ.

Автори та авторки цих концептів заздалегідь відточили свої навички та майстерність, взявши участь у Тренерській Школі. Нарешті, залучившись підтримкою фонду «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє» (EVZ), вже у грудні 2019-го почалася реалізація проектів, яка триває й дотепер.

 

Мовою хештегів

Громадська організація «Інститут Креативних Інновацій» запустила інформаційну кампанію #РівноРівні. Її мета — розказати українцям та українкам про права людини у креативній формі. У постах у Фейсбуці та Інстаграмі йшла мова про коректну лексику, гендерну рівність, історію дня 8 березня, поняття дискримінації та живої бібліотеки. А також — розвінчувалися основні міфи про ЛГБТ-людей. Зокрема, читачі та читачки вкотре переконалися, що гомосексуальність — це насправді не хвороба; геї не винні у епідемії ВІЛ/CНІД; гомосексуали не є педофілами; а також що виховані в одностатевих сім’ях діти не обов’язково будуть гомосесуальними. Прочитати цікаву та корисну інформацію можна за хештегом #РівноРівні, а також на сайті ГО «Інститут Креативних Інновацій».

«Вірність цінностям рівності та толерантності це не тільки виклик, це ще й чудова можливість! Кампанія #РізноРівні стала цьому підтвердженням і знайшла відгук у нашої аудиторії у вигляді лайків та поширень. А оскільки карантин переносить наші запити в онлайн, хештег #РізноРівні стане у пригоді всім, хто хоче відкрити щось нове, підтвердити знайоме та остаточно розвіяти свої міфи щодо ЛГБТ-людей», — відзначила Вікторія Безсмертна, директорка з комунікацій ГО «Інститут Креативних Інновацій».

 

Кіно про життя

А у Вінниці тим часом продовжують говорити про важливі теми через кіно. Перегляд нової стрічки організувала вінницька громадська організація «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» . Цього разу аудиторія подивилася фільм «Великі очі» режисера Тіма Бертона. В основі біографічної драми – історія популярної художниці середини минулого століття Маргарет Кін. Її чоловік розбурхав увесь світ у 60-х роках минулого століття, коли стало відомо, що картини дітей з великими очима, які мали небачений успіх та блискавично продавалися, насправді малював не він, а сама Маргарет.

«Складні речі треба пояснювати просто. Тому ми дуже раді, що у Вінниці почали показувати і обговорювати кіно на важливі теми. Можна довго говорити про патріархат і те, як сильно він впливає на наші життя. А можна подивитися цікаву стрічку про художницю, яка багато років була вимушена приховувати авторство своїх картин через амбіції чоловіка. Це чудове кіно, яке можна подивитися, поки триває карантин», – відзначив Ростислав Мілевський, директор благодійного фонду Гендер Зед.

 

Едукація з лікарем на черзі

А у запорізькому коворкінгу Edison Space продовжують готувати лекції на теми секс-освіти. Наступна зустріч буде із лікарем Станіславом Кравчуком. Він розкаже, чому не завжди біологічна стать відповідає сексуальній орієнтації та який взаємозв’язок між любов’ю та сексом. Слідкуйте за анонсами, щоб не пропустити лекцію!

Реалізація концептів продовжується. Вже скоро ми повідомимо вам про нові втілені ідеї.