Pages Menu Запорожский областной благотворительный фонд «Гендер Зед»
TwitterRssFacebook
Categories Menu

23.09.2015

«ВКонтактє» опинилася під загрозою блокування в РФ через ЛГБТ-спільноти

384008833Російське цензурне відомство «Роскомнадзор» в понеділок направило провайдерам вимогу про блокування п'яти спільнот «ВКонтактє», присвячених темі ЛГБТ, на підставі рішень судів.

Про це пише Українська Правда із посиланням на Медиазону.

На думку судів, інформація в цих спільнотах пропагує «нетрадиційні сексуальні стосунки серед підлітків».

«Назви груп і їхній вміст в явному вигляді орієнтовані на цільову групу „діти/підлітки“. При цьому в спільнотах містяться оголошення про знайомства з підлітками з метою нетрадиційних сексуальних відносин, відверті зображення нетрадиційних сексуальних стосунків між підлітками і дорослими та іншого роду протиправна інформація», – йдеться в повідомленні відомства.

Інформація повинна бути видалена протягом трьох робочих днів.

Сайт «ВКонтактє» користується протоколом https, в якому неможливе блокування однієї сторінки ресурсу – воно призведе до обмеження доступу до всього сервісу.

За інформацією «Медіазони», йдеться в тому числі про спільноту «Діти-404», яка підтримує ЛГБТ-підлітків. У квітні цього року Жовтневий районний суд Санкт-Петербурга вже приймав рішення про блокування на території Росії групи «ВКонтактє» «Діти-404», однак вона так і не було заблоковано.

Раніше адміністратор спільноти «Діти-404» Олена Климова була оштрафована на 50 тисяч рублів, однак оскаржила це рішення і воно було скасоване.

В адміністративному матеріалі, складеному на неї за заявою Роскомнадзора, говорилося, що співтовариство «пропагує нетрадиційні сексуальні стосунки, оскільки розміщені на ньому матеріали в цілому здатні викликати у дітей уявлення про те, що бути геєм — це значить бути людиною мужньою, сильною, впевненою, наполегливою, з почуттям власної гідності та самоповаги».