8-10 квітня у Запоріжжі відбувся перший тренінг з питань консультування ЛГБТІ-підлітків, розрахований на шкільних психологів та психологинь. Залучившись підтримкою Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля, команда Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед» об’єднала 24 шкільні психологині Запоріжжя та Запорізької області.

Під час триденного тренінгу учасниці розглянули як питання сексуальності, так і психологічні аспекти консультування ЛГБТІ-підлітків. А саме: види, складові та характеристики сексуальності; міфи та стереотипи щодо ЛГБТІ-спільноти; стадії прийняття власної сексуальної ідентичності; процедури та техніки консультування та інші питання.

Особливістю тренінгу стала зустріч психологинь з «живими книгами», якими виступили гомосексуальні хлопець та дівчина, а також – мати підлітка-гея. Для більшості з учасниць це була перша відверта розмова з відкритими ЛГ-людьми, яка відбулася із ефектом розриву шаблону.

– Для мене головне, щоб ви почули мою історію, одну з тисяч схожих і несхожих історій про життя родини, де є ЛГБТ-дитина, – сказала під час зустрічі мати підлітка-гея. – Для мене важливо, що б інша дитина, яка потребує підтримки, отримала її від свого вчителя або шкільного психолога. Тому що в родині, дуже часто, нажаль, – такої підтримки бракує.

2EqTlq6D0fkКрім того, спеціально для учасниць тренінгу організатори облаштували у аудиторії експозицію подорожуючої фотовиставки «Наші рідні». Спільний проект батьківської ініціативи «TERGO» та ВБО «Точка опори» об’єднав низку особистих історій родичів ЛГБТІ людей, за яким стоїть мрія підтопити кригу мовчання й удавання гетеронормативності.

– Зустріч із «живими книгами» склала на мене неабияке враження та допомогла зрозуміти головне: сьогодні наше суспільство має реальний шанс трансформуватися, стати більш толерантним та небайдужим до таких як ми – до молодих людей, – поділилася враженнями одна з учасниць тренінгу, психологиня гімназії № 71 Анна Шевчук. – Тренінг вийшов надзвичайно інформативним та наочним, з повним зануренням та співучастю.

Під час підбиття підсумків тренінгу психологині виступили з власною ініціативою створення відкритої бази дружніх до ЛГБТІ психологів. Найближчим часам онлайн-базу буде розміщено на сайті фонду та релевантних ресурсах.

Ідея проведення такого навчання виникла під час стажування одного зі співробітників ЗОБФ “Гендер Зед” під час навчальної поїздки до Чехії за програмою «Зміцнення співпраці між організаціями сексуальних меншин та покращення їх діалогу з представниками органів влади».