З 10 по 13 жовтня у Запоріжжі вже вчетверте відбулася «Тренерська Школа». Цього разу на тренінгу об’єдналися представники та представниці різних організацій, щоб по завершенню стати тренерами і тренерками з питань гендерної рівності, а також сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності.

Навчатися у «Тренерській Школі» приїхали представники/ці таких організацій, як ГО «Спілка молодих незалежних журналістів», Вінницька агенція журналістських розслідувань, Медіа-центр «Моє місто», Український інститут підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси, сайт “Моя Олександрія”.

Під час тренінгу учасники та учасниці розглянули теорію про такий вид навчання як тренінг, його види, атрибути, методи та інструменти. Також напрацьовували тренерські лайфхаки, а також різноманітні фішки трансформаційного навчання та інструменти навчання.

Також обговорювалася робота з журналістами на тренінгу – типи медіа та підходи до взаємодії. У тренерських парах учасники та учасниці працювали із зауваженнями, а також розбирали етичні журналістські кейси. Під час практичних вправ розібрали проблеми планування, типові помилки та найкращі практики, а також координували презентації проекту.

Разом з практичним психологом учасники та учасниці обговорили стадії розвитку групи, а також використання групової динаміки у тренінгу і тілесні тренерські ресурси.

Які знання та навички заберуть із собою учасники і учасниці тренінгу, краще дізнатися «з перших вуст»:

Ми чотири дні прокачували свої тренерські скіли. Олексей Ізотов розказав нам про інструменти самооцінки тренера/ки, види і атрибути тренінгу, як активного навчання, стадії розвитку групи та групову динаміку, професійне розвантаження. Світлана Дубина показала потреби тренера/ки, тренерські лайфаки, досвід через практику, «фішки» трансформаційного навчання, інструменти навчання дорослих та тренерські факапи. Наталя Виговська поділилася лайфхаками про роботу з журналістами/ками на тренінгу, практичний експеримент ведення тренінгу в екстримальних умовах з різними учасниками/цями. Калейдоскоп емоцій, колоборація досвіду та тренерська палітра — таким був тренінг для тренерів/ок від Gender Z. Далі більше — “робота в полях”, — поділилася учасниця тренінгу Вікторія Безсмертна.

Чотириденний інтенсив організував Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед» за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів.