Pages Menu Запорожский областной благотворительный фонд «Гендер Зед»
TwitterRssFacebook
Categories Menu

12.01.2013

Жінки в добу змін, 1989—2009: Польща, Чеська республіка, Словаччина, Східна Німеччина та Україна

Оригінальна публікація була підготовлена в рамках Регіональної програми «Ґендерна демократія/ Жіноча політика» Представництва фонду ім. Г. Бьолля в Польщі, переклад на українську мову реалізований Представництвом фонду ім. Г. Бьолля в Україні.

Публікація містить статті з 5 країн Східного блоку (України, Словаччини, Польщі, Чехії та Східної Німеччини). Збірка об’єднує тексти з різних жанрів, від феміністичного критичного аналізу до художніх есе, та презентує особистий досвід жінок різних поколінь.

2009-й рік для країн колишнього Східного блоку став роком підбиття підсумків щодо результатів суспільних перетворень після прориву 1989-го. Двадцять років принесли низку демократичних перетворень: лібералізацію економіки, перехід до багатопартійної системи та перших вільних виборів, визнаня прав людини важливою суспільною цінністю. Однак для жінок святкування 20-тої річниці мало гіркий присмак: в публічних заявах і виступах, на конференціях і круглих столах, приурочених цій важливій даті, про жінок майже не згадували. Їхня роль в дисидентському русі, в змінах трансформаційного періоду на шляху від соціалістичного режиму до демократії, їхній досвід протягом останніх двох декад були знецінені, лишилися невидимими в політичному та медійному просторі. Ця публікація є однією із спроб порушити мовчанку щодо ролі жінок у змінах останнього двадцятиріччя та впливу цих змін на їхнє життя.

Завантажити книгу у форматі *.PDF >>>