Говорити про ВІЛ треба не лише 1 грудня. Так вирішили у Гендер Зед та організували профілактичний марафон. І не простий, а інстаграмний. Протягом однієї з субот у прямому ефірі говорили із цікавими гостями на теми, дотичні до ВІЛ.

Першим гостем став порно-актор Вадим Романов. Він один із небагатьох людей з пострадянського простору, який відкрито говорить про свою роботу в індустрії для дорослих. Протягом прямого ефіру Вадим розказав, як прийшов у порно, як це впливає на особисте життя і чи приносить ця сфера гроші. Окремим питанням стало відношення порно-індустрії до ВІЛ-інфекції.

“Більшість студій до цього нормально ставляться. Так й серед акторів нема жодної дискримінації. Я думаю, що це дуже класно”, — відзначив гість.

В кінці Вадиму був запропонований інтерактив, з ким би з відомих акторів він знявся у кіно — звісно, звичайному, а не в порно. Що з цього вийшло — дивіться у запису відео.

Другою гостею стала модель Маша Волкова, яка не приховує свій позитивний ВІЛ-статус. Дівчина розказала про те, як сприйняла звістку про свій діагноз. І чому вирішила відкрито говорити на цю тему. Також вона поділилася своєю думкою про те, чому так багато працівників та працівниць медичної сфери досі так сильно бояться ВІЛ-позитивних людей.

“Мені дуже пощастило з лікарями. Вони знали, що таке ВІЛ. Але дуже часто я бачу, як медики бояться цього — і це дивно. Сподіваюся, у майбутньому завдяки тренінгам ця ситуація зміниться”, — заявила Маша.

Теплу і душевну розмову дивіться за посиланням.

Далі з Гендер Зед поспілкувався громадський активіст та засновник громадської організації “Прожектор” Андрій Радецький. Він розказав про хімсекс — статевий акт, перед яким люди цілеспрямовано вживають наркотики. Поштовхом до поширення терміну свого часу став документальний фільм “Chemsex” , в якому піднімалася проблема вживання наркотиків геями та бісексуалами з метою поліпшити сексуальні контакти. Детальніше про це дивіться у відео.

 

І закінчив марафон прямих ефірів Антон Єрьомін — медичний директор фонду “СНІД.ЦЕНТР”. Він розказав про те, як ситуація з коронавірусом вплинула на ВІЛ-профілактику.

“Звісно, менше людей стало тестуватися. І ми не бачимо, що люди зменшили кількість сексуальних контактів. Під час статевого акту люди знаходяться дуже близько, тому ризик інфікуватися коронавірусом зростає”, – зазначив експерт.

Про це та інше дивіться в розмові з Антоном.

“Профілактика — це один з наших головних пріорітетів. Тому ми постійно в пошуках нових форматів, які допоможуть нашим глядачам дізнатися про ВІЛ. Це вже наш третій великий інстаграм-марафон, їх подивилися сотні людей. Цікаві гості — запорука того, що глядачі зрозуміють, що говорити про ВІЛ потрібно постійно”, — відзначив директор благодійного фонду Гендер Зед Ростислав Мілевський.

Також серед глядачів та глядачок марафону був проведений конкурс. Кожен і кожна мали змогу виграти подарунки — презервативи та лубриканти, а також головний приз — інтимну іграшку від магазину LOVESPACE.

Партнером заходу виступили громадська організація Точка Опори ЮА та Elton John AIDS Foundation.