У попередніх серіях

Нагадаємо, у вересні 2019 року в Запоріжжі пройшов перший у своєму роді Форум союзників та союзниць ЛГБТ. Тоді близько сотні учасників та учасниць об’єднали свої сили задля налагодження сталої комунікації серед тих, хто має амбіції формувати толерантне суспільство.

Обмін думками, досвідом та планами, що відбувся під час Форуму, мав своє продовження у конкурсі концептів тематичних заходів. Акумульовані ідеї перетворилися на реальний план дій. Одинадцять з концептів було обрано переможними: серед них тренінги, лекції та інформаційні кампанії на тему СОГІ.

Перед тим як втілювати власні задуми у життя, автори та авторки цих концептів відточили свої навички та майстерність, взявши наприкінці листопада участь у Тренерській Школі. І нарешті, залучившись підтримкою фонду «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє» (EVZ), деякі з концептів реалізовано вже у грудні 2019-го.

На електронній хвилі

З розповсюдженням мобільних гаджетів усний жанр радіо-шоу набирає нової популярності у вигляді подкастів, які можна послухати у зручний для себе час. Команда Radio Necessity цілковито погоджується з цим, і тому в якості свого концепту реалізовує серію подкастів «Не в меня». У грудні встигли вийти чотири випуски першого сезону, це теми «Квір», «БДСМ», «Хімсекс» та «Порноіндустрія». Аби довго не оповідати вам зміст цих радіо-шоу, пропонуємо скласти особисте враження від прослуховування онлайн тут.

 

Жива бібліотека крокує Україною

Формат «живої бібліотеки» добре відомий усім учасникам та учасницям тренінгів від «Гендер Зед». Перед вами, наче непрочитана книга, постає людина. Він, вона, або ж вони готові відверто відповісти на усі ваші запитання — варто лише перегорнути першу сторінку знайомства.

«Зруйнуй свої стереотипи повністю» — під таким гаслом проводив 26 грудня свою живу бібліотеку ГО «Інститут креативних інновацій» на Житомирщині. Книгами у ній виступили місцеві ЛГБТ-активісти та активістки, а читачами могли бути усі охочі — варто було лише пройти онлайн-реєстрацію.

Тренінг для лідерів думок

Журналістика та блогосфера згадуються поруч, коли мова йде про формування громадської думки. Такої думки притримуються й у «Коледжі преси та телебачення», і тому організували у Одесі у «Школу Толерантності з питань СОГІ» для журналістів/ок та блогерів/ок.

Учасники та учасниці тренінгу протягом двох днів — 20 та 21 грудня — дізналися вичерпну інформацію стосовно ЛГБТ, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, стереотипів та міфів щодо ЛГБТ-спільноти, феномену гомосексуальності і трансгендерності, коректної лексики, етичних норм під час роботи, тощо.

Відверто про інтимне

Однією із найпровокаційніших ініціатив, напевне, став концепт від Edison Space coworking — це лекція «Секс як у кіно». Вона стала першою сторінкою проекту з сексуальної освіти «МІЖ нами» для всіх, хто відкритий до нових знань і не соромиться вголос називати речі своїми іменами. 21 грудня запрошена резидентка київського dialog hub Христина Шапран поговорила із слухачами та слухачками про такі теми, як:

– чим відрізняється реальний секс від кіношного;

– чому відтворювати сцени з порно може бути небезпечно — і психологічно, і фізично;

– лайфхаки для тих, хто все ж таки вирішив повторити культові сцени;

– кіно та секс майбутнього — за і проти.

Реалізація концептів продовжується. Вже скоро ми повідомимо вам про нові втілені ідеї!