Співробітники ФБР, які проводять розслідування у справі про масове вбивство в Орландо, поки що не знайшли доказів того, що терорист Омар Матін, який убив 49 людей у гей-клубі, сам був гомосексуалом, мав коханців-чоловіків і спілкувався з іншими геями через мобільний застосунок. Про це пише Los Angeles Times з посиланням на джерела в правоохоронних органах, близькі до розслідування, передає NEWSru.com.

Федеральні агенти перевірили електронні пристрої, які належали терористові, в тому числі портативний комп’ютер та мобільний телефон. Жодної інформації, яка б підтверджувала версію про гомосексуальність Матіна, наприклад, фотографій або текстових повідомлень, а також додатків або гей-порнографії, в них не виявили.

Також агенти перевірили електронні пристрої людей, які свідчили, що вони бачили Матіна в гей-клубі до події, а також спілкувалися з ним через спеціальні мобільні додатки для знайомств представників гей-спільноти. Однак і в цьому випадку інформація не підтвердилася.

Раніше на цьому тижні журнал Univision опублікував інтерв’ю з чоловіком, який стверджував, нібито мав сексуальний зв’язок з Омаром Матіном після того, як познайомився з ним через додаток Grindr. Він також заявив, що Матін мав статеві контакти з іншими чоловіками, а також брав участь в незахищеному груповому сексі з іншим чоловіком, який пізніше нібито зізнався своїм партнерам в тому, що є ВІЛ-інфікованим.

Наразі ФБР продовжує досліджувати минуле Матіна. Однак вони вважають, що люди, які заявляли, що ніби зустрічали його в гей-клубі, просто сплутали Матіна з кимось іншим.

Крім відсутності доказів зв’язку Матіна з геями, слідчим також не вдалося поки що знайти жодних доказів його зв’язку з бойовиками терористичного угруповання “Ісламська держава”, повідомляють джерела, навіть попри те, що він заявляв про вірність бойовикам.

Трагедія в Орландо сталася 12 червня. Терорист на ім’я Омар Матін, який народився в сім’ї вихідців з Афганістану, відкрив стрілянину в гей-клубі Pulse, убивши 49 осіб. Сам нападник був застрелений поліцією в ході штурму будівлі. Відповідальність за теракт взяло на себе терористичне угруповання “ІДІЛ”, якому Матін присягнув під час бійні. Інцидент в Орландо став наймасовішим розстрілом в історії США, а також найкривавішим терактом з часів атак 11 вересня 2001 року.