Приз за кращий режисерський дебют на Югорському кінофестивалі «Дух вогню» в Ханти-Мансійську (Росія) отримав фільм Ксенії Ратушної «Аутло». Про це пише Красная Весна.

Ще до російської прем’єри навколо фільму почав розгортатися скандал, пов’язаний з сюжетом картини. У ній описуються відразу дві ЛГБТ-історії – за часів Радянського Союзу і в наші дні. Користувачів соціальних мереж обурила не тільки сама ЛГБТ-тематика, але і те, що розповідь супроводжується сценами насильства і сексу (в тому числі одностатевого і групового), а також елементами БДСМ.

«Секс, наркотики, насильство, школяр-гей, генерал, закоханий в трансгендерку, СРСР перебудовного періоду, наші дні. Все можна побачити в картині», — так характеризується фільм на офіційній сторінці кінофестивалю.

Тим часом 18-й кінофестиваль «Дух вогню» був присвячений «сімейним цінностям, популяризації інституту сім’ї, дітям». Але голова конкурсної комісії фестивалю Борис Нелеппо заявив, що «Дух вогню» спрямований на створення діалогу між фільмом і глядачем, а велика сітка показів дозволяє вибрати, «що дивитися, що не дивитися».

Сама Ксенія Ратушна заявила після кінопоказу, що не переслідує пропагандистських цілей. Її метою було «показати реальність такої як є, без купюр і табу». Проте для глядачів фестивалю «Дух вогню» творцям фільму довелося вирізати нецензурну лайку і сцени з релігійними символами. Надалі вони також планують «заретушувати кадри з порнографією».

Фільм також було відзначено журі “За кращу роботу з музикою в дебютному фільмі” і “За кращу операторську роботу”. На кінофестивалі відбулася російська прем’єра картини. Раніше вона була показана в США і Естонії в рамках міжнародних кінофорумів.