З чого все почалося
Вже майже рік як триває реалізація проєктів союзницьких організацій за підтримки фонду «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє» (EVZ). Це тренінги, лекції та інформаційні кампанії на тему СОГІ, а також деякі онлайн-заходи. Епідеміологічна ситуація з COVID-19 внесла певні корективи, але завдяки карантинному послабленню реалізація проєктів повернулася до активної фази.
Запис на прийом
Українські лікарі об’єдналися і заснували проєкт #свійдок, який навчає медиків важливій інформації. Зокрема, у серпні відбулася онлайн-лекція «Лікарська етика з трансгендерним пацієнтом» з лікаркою-гінекологинею Вікторією Сіладі, а також онлайн-лекція «Наслідки нетолерантності до трансгендерних людей» із психіатринею Наадь Беатою. Переглянути ефіри можна в Instagram-акаунті #свійдок.
Юридичні моменти
ГО “Вектор прав людини” у серпні також провела два вебінари. На заході «Мирні зібрання та недискримінація: як враховувати інтереси різних груп» було обговорено, що таке мирне зібрання, його форми та види, регулювання мирних зібрань в Україні та обмеження права на свободу мирних зібрань. Знайти відповіді на ці та інші питання можна тут:
На заході «Мова ворожнечі: як її уникати у професійному та особистому житті?» були підняті питання, як проявляється мова ворожнечі у побуті, ЗМІ, на робочому місці, які соціальні групи найбільш вразливі до проявів мови ворожнечі, як краще називати ті чи інші соціальні групи та чому. Запис лекції доступний нижче.
«Школи толерантності» навіть влітку
3-4 серпня і 27-28 серпня дві Школи Толерантності з питань СОГІ, організовані Центром психологічного розвитку «Разом», пройшли у Харкові. Учасників та учасниць, якими були психологи/ні, педагоги/ні, соціальні педагоги/ні, ознайомили з термінологією СОГІ та ЛГБТ, донесли розуміння різниці між коректною та некоректною лексикою стосовно ЛГБТ спільноти. Разом з тренеркою присутні опанували розвиток та формування толерантного відношення до ЛГБТ-людей. Про підсумки проєкту можна дізнатися тут:
Лекції на свіжому повітрі
А в рамках проєкту МІЖ нами відбулося дві лекції на ділянці біля обласного центру молоді. На заході Секс без рамок блогерка Віка Дубинець розповіла, чому порно — це не про “реальний” секс, що формує нашу сексуальну поведінку і як покращити сексуальне життя. А на лекції «Комунікація в парі» блогерка Ася Сей поділилася, з якими складнощами стикаються українські пари, чому так важко знайти порозуміння, чим відрізняється спілкування в гетеро- та гомосексуальних парах, а також прості способи почати діалог.
І на додачу
Команда онлайн-порталу з сексуальної освіти «Вперше» ефір. на тему толерантності до транс-людей. Цього разу у трансляції взяла участь Анастасія-Єва Домані, з якою ведуча ефіру торкнулася теми стану прав Т-спільноти в Україні.
Реалізація концептів продовжується. Вже скоро ми повідомимо вам про нові втілені ідеї!