Коли ми вже не діти, але ще не дорослі, то дуже швидко змінюємося. Іншим стає наше тіло, а ще почуття та емоції. І деякі складно переживають такі трансформації. Як зробити процес легшим – розказала психологиня Марина Діденко на останній лекції від Гендер Зед. Захід відбувся у Центрі молоді, а ось короткий конспект того, про що варто знати.

Головне, що має знати дитина, – тільки вона вирішує, коли їй займатися сексом. Крім того, юнак чи дівчина мають право сказати “ні” та відмовитися від сексуального контакту. Навіть в останню мить. Близькість буде безпечною, якщо людина відчуватиме себе добре, буде використовувати презервативи та дійсно цього бажатиме.

Як само ви обговорите важливі речі про секс – обираєте лише ви. Це може бути прогулянка або розмова у тихій довірливій атмосфері. Можна присвятити цьому декілька днів, а можна – один вечір. Головне, щоб батькам і дитині було комфортно. Ось список питань, про які не варто забувати під час розмови із сином і донькою.

  • чи перебуває дитина у здорових стосунках, відчуває повагу до себе і довіряє партнеру або партнерці?
  • чи є ці стосунки відвертими? чи може поговорити про страхи із партнером або партнеркою?
  • чи є рішення про перший секс власним рішенням дитини?
  • чи є власним рішення партнера або партнерки, з ким у дитини буде секс?
  • чи не піддається дитина маніпуляціям, тиску, шантажуванню або залякуванню?
  • чи знає дитина як захиститися від вагітності та венеричних захворювань?
  • чи відчуває дитина, що партнер або партнерка підтримає її, якщо після статевого акту щось піде не так?

Не варто забувати, що починати такі розмови потрібно не тоді, коли дитина щось тобі розкаже. Під час підліткового періоду відбувається багато емоційних злетів та падінь. Тому важливо, щоб батьки підтримували дітей і вибудовували довірливі стосунки.

Дивіться повну лекцію тут. І приходьте на наш наступний захід – 22 серпня у Запоріжжя приїде журналістка та авторка проєкту “Рагулі” Тетяна Микитенко, аби розказати про зашквари в сучасній журналістиці.

Проєкт проводиться за підтримки МЗС Німеччини.