Адміністрація сервісу TikTok на вимогу російського уряду видалила близько 250 відео, які стосувалися ЛГБТ-спільноти.

Про це повідомляє Громадське із посиланням на CNBC.

Такі дії сервісу підтвердив його директор зі зв’язків з державними органами влади в Європі Тео Бертрам. Зробив він це, коли по відеозв’язку давав показання комітету з цифрових технологій, культури, ЗМІ і спорту Палати громад Великої Британії (DCMS).

Бертрам розповів, що з 1 січня по 30 липня TikTok на вимоги урядів і правоохоронців різних країн видалив близько пів тисячі відео. Половину з них прибрали з платформи за запитом Росії, яка «має репутацію країни, що дискримінує ЛГБТ-спільноту», зазначає CNBC.

«Російський закон жахливий… але, на жаль, ми повинні виконувати вимоги країни, в якій працюємо», — сказав Бертрам.

У липні 2019 року TikTok повідомив, що буде дотримуватися законів РФ і співпрацювати з її владою. Це сталося після того, як російський регулятор вирішив проаналізувати контент сервісу «на наявність дитячої порнографії і іншої забороненої в Росії інформації».

З 2013 року в Росії діє адміністративне покарання за так звану «гей-пропаганду» серед неповнолітніх. За це загрожує до 5 тисяч рублів штрафу (близько 1800 гривень), а якщо «пропаганда» велася в інтернеті — до 100 тисяч рублів (близько 36 тисяч гривень).

Європейський суд з прав людини визнав цей закон дискримінаційним.