Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед», у співпраці з ГО «Спілка молодих і незалежних журналістів», ГО «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» та за підтримки Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина розпочинає глобальну інформаційну кампанію з протидії гомофобії.

В рамках кампанії у п’яти містах України розміщено білборди з підписом «Тю, а ти шо, правда цей… як його… гомофоб?». Соціальна реклама має на меті  привернути увагу українців та українок до проблеми дискримінації гомосексуальних людей.  Білборди розміщено у Херсоні, Кропивницькому, Вінниці, Полтаві та Запоріжжі.

Тема гомосексуальності залишається табуйованою навіть 27 років потому після падіння Радянського Союзу. Згідно з результатами минулорічного дослідження Інституту Горшеніна та Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі, 40% українців та українок не готові приймати до свого оточення ЛГБТ. Політики і публічні особи дозволяють собі дискримінаційні висловлювання на адресу гомосексуальних людей, а по всій Україні продовжуються злочини на  ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.

Ми вважаємо, що сьогодні міфи та стереотипи щодо гомосексуальності мають усі підстави бути розвіяними, адже ще 1990 року, коли гомосексуальність було виключено з міжнародної класифікації хвороб, весь світ дізнався, що гомосексуальність – не відхилення і не предмет особистого вибору людини, а, скоріше, вроджена характеристика, на кшталт кольору очей чи розміру ніг.

«Нашою соціальною рекламою ми закликаємо людей не бути гомофобними. Гомофобія може проявлятися по-різному, але загалом це страх, огида або дискримінація по відношенню до гомосексуальних людей. Наша кампанія буде тривати місяць і протягом цього часу наші білборди побачать тисячі людей. Ми хочемо, щоб люди зрозуміли, що представники ЛГБТ оточують їх кожного дня. Це може бути ваш друг чи подруга, колега або хтось з родинного кола. Можливо, вони мовчать, бо бояться побачити вашу негативну реакцію. Навіть один гомофобний коментар або невдалий жарт може змусити людину мовчати ще довгі роки. Ми хочемо, щоб наше суспільство розвивалося. Адже коли ми приймемо різноманіття, то зможемо покращити наше життя і стати щасливішими», – зазначив Ростислав Мілевський, директор фонду «Гендер Зед».