19 червня група невідомих осіб скоїла напад на відвідувачів та відвідувачок ПрайдХаусу, де відбувалися заходи в рамках КиївПрайду. Інцидент стався після перегляду документальної стрічки «Не ховай очей 2».

Нападники вичікували учасників за межами ПрайдХауса, слідували за ними до станції метро, намагалися збити їх з ніг, били ногами, розпилювали перцевий газ та словесно ображали. Серед постраждалих – і учасниця КиївПрайду із Запоріжжя, волонтерка Гендер Зед Аліна.

«Нападники розганялися і розпилювали на нас слізогінний газ. Я встигла лише затримати дихання і відбігти. Але рідина потрапила мені в око. На щастя, поблизу була кав’ярня. Ми дісталися туди і промили очі молоком. Весь цей час я просто нічого не бачила. Але біль повертався усю ніч після цього. Була сильна алергічна реакція та опіки. Набрякло вухо і рука», – заявила постраждала.

Також Аліна зазначила, що швидка допомога відмовилися відвезти її у лікарню.

«Лікарі сказали, що не повезуть мене і я повинна сама дістатися до медичного закладу. Зважаючи на те, що я ледь бачила, це дивно було почути. А мій знайомий Олег, який також постраждав, не тримався на ногах. І вони відмовилися витягти ноші і транспортувати його. В результаті його ніс патрульний», – сказала дівчина.

В оргкомітеті КиївПрайду нагадали відвідувачам та відвідувачкам ПрайдХаусу про необхідність бути уважними та слідувати інструкції з безпеки. Організатори також закликали Нацполіцію розслідувати прояви агресії, а мера столиці Віталія Кличка і президента Володимира Зеленського висловити свою позицію щодо Маршу Рівності. Він відбудеться у Києві 23 червня.