Гендер Зед розпочинає унікальну для України кампанію «Гомофобія лікується!». Її особливістю є можливість безкоштовного замовлення «Дружньої пігулки» власне, так називається перший у світі лікувальний засіб від гомофобії та трансфобії. Для цього достатньо перейти на веб-сторінку кампанії pigulka.org.ua, пройти нескладний онлайн-тест, обрати зручний варіант доставки та безкоштовно замовити від одного до трьох екземплярів пігулки: як-от для себе, друзів чи знайомих.

Директор Гендер Зед, Ростислав Мілевський, пояснює важливість кампанії:

«Замовлення “Дружньої пігулки” рекомендоване усім, хто страждає від гомофобії чи трансфобії будь-якого ступеня вираженості, особливо для тих, хто «Я не гомофоб, але…». При чому достатньо прийому лише однієї пігулки. Звісно ж після попереднього прочитання інструкції.

Слід уточнити, що йдеться не про лікування у буквальному сенсі, адже гомофобія  офіційно не віднесена до хвороб. Як, власне, нею не є ані гомосексуальність, ані бісексуальність. Чому ж ми вдаємося саме до «лікування»? Тому що гомофобію та трансфобію, як украй негативні суспільні явища, можна фігурально назвати «хворобами» для будь-якого суспільства, в тому числі і для України, адже вони обов’язково призводять до безлічі зламаних людських доль через дискримінацію, упередження, несприйняття чи насильство на ґрунті ненависті. А тому мета кампанії – «лікування» суспільства від цих «недугів» завдяки розвінчуванню стереотипів, пов’язаних з ЛГБТ».

Організатори запевняють, що у підсумку, отримавши достовірну та об’єктивну інформацію з питань, які стосуються сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, навіть запеклі гомо- та трансфоби зможуть заповнити власний інформаційний вакуум достовірною інформацією, розвінчавши найпопулярніші стереотипи про ЛГБТ-людей та явища гомосексуальності та трансґендерності.

Кампанія реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках правозахисної програми.