У розпал літа, а саме з 2 по 4 липня у Запоріжжі проходила «Школа Толерантності з питань сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності».

До участі у триденному інтенсиві долучилися педагоги та педагогині з таких міст як Теплодар, Луцьк, Костянтинівка, Дніпро, Київ, Запоріжжя, Бердянськ, Кривий Ріг, Бровари, Маріуполь, Львів та Сєвєродонецьк. Усі вони — професіонали та професіоналки різного віку та вченого звання, яких об’єднує професійне покликання педагога.

Організований Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед», захід проходив при підтримці Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина.

Від досвідчених тренерів та тренерок учасники та учасниці дізналися вичерпну інформацію стосовно сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, ЛГБТІ-людей, коректної лексики, камінг-ауту, актуального наукового погляду на феномен гомо- , бісексуальності та трансґендерності

Звичайно, особлива увага присутніх була зосереджена на створенні інклюзивного та безпечного середовища у школах. В найбільшій мірі це якраз і залежить від вчительського колективу та адміністрації навчального закладу.

Однією з підтем тренінгу стали міфи та стереотипи про ЛГБТІ-людей, та, найголовніше — їх розвінчання. У цьому педагогам та педагогиням допомогла зустріч з «живими книгами» — лесбійкою, геєм та бісексуалом.

Під час тренінгу присутні взяли участь у двох професійних дискусіях, що безпосередньо стосуються їх фаху: «Булінг і мобінг у навчальних закладах» та «Профілактика емоційного вигорання педагога: «турбота про себе».

— За результатами тренінгу ми змогли підвищити рівень толерантності учасників та учасниць до представників ЛГБТІ-спільноти. Це створює безпечні умови для учнів та учениць у школах нашої країни, допомагає учителям бути більш толерантними та вчасно реагувати на булінг за ознакою сексуальної орієнтації. Також з кожним тренінгом для вчителів ми бачимо як змінюється контингент учасників та учасниць. Вони прибувають змотивовані та з конкретними запитаннями й життєвими кейсами. Для них важливо отримати відповіді на питання та стати кращими у розумінні дітей, — зазначила тренерка Школи Толерантності Марина Діденко

По завершенні тренінгу усі отримали сертифікати, що підтверджують їх участь у «Школі Толерантності».