«Ви ж пам’ятаєте, що я сексист? Знайте своє місце, жінко». Досі навіть у 2021 році (!) доводиться чути такі висловлювання від депутатів.

Саме тому вже втретє вручається антипремія «Це яйце!» за сексизм політикам та медіа. В цьому році було три категорії «нагородження».

Відзнаку номінації «Сексистський матеріал» отримало видання «РадіоТрек» за статтю «Зґвалтував!? Молодий красень-хореограф, за яким упадали зграї учениць», в якому журналіст Максим Розенко звинувачує постраждалу в наклепі. Що тут скажеш… Віктімблеймінг та недовіра постраждалим від зґвалтування особливо чутлива тема у медіа, і подібні ЗМІ точно не мають права називатися професійними.

«Нагороду» у номінації «Сексистське висловлювання» від публічних осіб отримав секретар Коростишівської міської ради на Житомирщині Юрій Сарапійчук за висловлювання щодо депутатки Юлії Юзефович [вимушено цитуємо]: “ДЕБІЛКА, ІДІОТКА, НЕ ЛЮДИНА…ПІШЛА ВОН, У ТЕБЕ ВИСОХЛІ МОЗГІ…ТИ СКАНДАЛІСТКА, ІНТРИГАНТКА…АЛЕ Я ВАС ПОВАЖАЮ ЯК ЖІНКУ”. До речі пана Сарапійчука звільнили після цього скандалу. І це радує!

До спеціальної антипремії «Моралізатор року» увійшли повідомлення в ЗМІ про недбале виховання дітей з боку матерів, обвинувачення та присоромлення жінки, що вона «недостатньо справжня». Цю відзнаку отримала пресслужба Херсонської поліції, яка повідомила про складений протокол на (! увага) матір за те, що (! увага) батько привів дитину на майданчик і залишив її там на кілька годин без нагляду. Для нас дивно, що суспільство досі вважає відповідальною за дитину лише мати.

Антипремія вручається з 2019 року, і має на меті привернути увагу до недопустимості сексизму як з боку медіа, так і з боку публічних осіб. Бо вони мають певний вплив на свою аудиторію, а тому шерити у маси шкідливі гендерні стереотипи, мізогінні та віктімблеймінгові висловлювання недопустимо.

В Україні досі погано працює інститут репутації, але такі антипремії мають змогу висвітлити «героїв» патріархальної думки.

Якщо вас зацікавила ця тема, дивіться наш ефір з журналісткою Іриною Славінською. Також спікерка розповідає, про стереотипи, що досі шерять медіа у своїх матеріалах, а також про «жіночі» та «чоловічі» професії. Про це та інше – у нашому записі трансляції. Проєкт ефірів проводиться за підтримки МЗС Німеччини.