«А Данило ввігнав списа свого в противника, та спис зламався…». Мало хто знає, але насправді цей рядок з «Галицько-Волинського літопису» – про невдачі під час сексу:) Про них складають легенди з незапам’ятних часів. Тому ми підготували для вас маленький гід на основі нашої нещодавньої лекції із авторкою проєкту “Давай поговоримо про секс” Юлією Бортнік. Читай 5 порад, які варто пам’ятати, якщо ви хочете, щоб ваш перший секс з новим партнером чи партнеркою був суперкласним.

Якщо чогось боїтеся – скажіть про це
Бути відвертим перед сексом складно. Тут як в спортзалі – необхідні постійні тренування. Можливо, вам буде простіше написати повідомлення. Наприклад: «Слухай, я давно цим не займався і трохи нервую». Або: «Іноді я можу панікувати та мені допоможе, якщо ти мене обіймеш»

Ваше тіло заслуговує на максимум турботи
Деякі люди відчувають себе впевненішими після певних процедур. Наприклад, вимийте волосся улюбленим кондиціонером. Або візьміть свій улюблений крем для шкіри. Краще, якщо декілька косметичних засобів будуть без аромату, адже для гарного сексу природній запах теж важливий.

Не бійтеся розмовляти
Любите смоктати й думаєте, що ви профі? Насправді кожна людина відчуває задоволення по-своєму. Це класно, коли ви ставите питання, що в сексі подобається партнеру/ці. І навпаки, якщо вам щось не подобається, запропонуйте щось змінити. І, нарешті, рівень профі: якщо вам здається, що ви робите щось не так, вам не здається. Тому спитайте, чи все ок.

Сміятися – це ок
Секс також може бути веселим. Якщо щось пішло не так – обіграйте це. Наприклад, якщо під час проникнення щось чвакнуло, можна пожартувати, що так тіло привіталося з партнером. Після посмішки та поцілунку ніяковість зникає.

Секс не закінчується на оргазмі
Ба більше, оргазм не обов’язково має трапитися. Якщо під час сексу був задіяний член, на ньому можна залишити руку. Або можна доторкнутися тіла. І звісно, сказати, що вам сподобалося найбільше. Але будьте обережні: чутливість людини після сексу зазвичай вища.

Детальніше про перший секс із новим партнером дивіться у лекції Юлії Бортнік в нашому IGTV. І слідкуй за наступними прямими ефірами від Гендер Зед.

Проєкт проводиться за підтримки МЗС Німеччини.