16-18 березня у Запоріжжі вкотре пройшла «Школа Толерантності».
Присвячена питанням ЛГБТ та ґендерної рівності, цього разу «Школа» об’єднала діючих журналістів та журналісток і студентство факультетів журналістики старших курсів.
Традиційно, тренінг відбувся у всеукраїнському форматі — до участі окрім учасниці з Запоріжжя, долучилися мешканці та мешканки Одеси, Кам’янець-Подільського, Харкова, Сум, Бердянську, Острогу, Івано-Франківська, Полтави, Кропивницького, Львова, Миколаєва та Ківерців Волинської області.
Триденний інтенсив спільно організували Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед», ГО «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» та ГО «Спілка молодих незалежних журналістів».
У першому блоці учасники та учасниці тренінгу дізналися вичерпну інформацію про фемінізм, ґендерну дискримінацію, сексизм та навчилися протидіяти гендерно-обумовленому насильству.
У другому блоці присутні дізналися базову інформацію стосовно ЛГБТ, стереотипи щодо представників та представниць ЛГБТ, роль медіа у формуванні образу гомосексуалів та трансгендерів. Чималу увагу приділено проблемі гомофобії та мови ненависті у сучасних українських медіа. Окремим питанням розглянуто науковий погляд на гомосексуальність та трансгендерність.
На додаток до теоретичної частини учасники та учасниці також мали практичні завдання, виконуючи які вони оволоділи навичками підготовки професійних матеріалів щодо зазначених тем.
Утворивши чотири групи, присутні розробили проекти матеріалів. На тему ЛГБТ було створено два матеріали. Чотири історії геїв та лесбійок, які розкривають різні сторони дискримінації та сценарій до короткометражного фільму про двох друзів – гея та гомобофа. На задум авторів, фільм показує як гомофобна людина може відчути усі утиски життя гомосексуала.
На тему гендерної рівності учасники презентували радіопрограму «БОРЩ» з інтерв’ю Світлани Дубини та Антона Геращенко: журналістки розробили питання для захисниці прав жінок та сексиста. Другий матеріал на тему ґендеру стосувався активісток та членкинь громадських об’єднань, та показував важливість представництва жінок у владі.
Ось як відгукуються про цю «Школу Толерантності» її учасниці у соцмережах:
— Я їхала на черговий тренінг, а приїхала на дуже атмосферний. Де можна сидіти на підлозі та говорити про серйозні речі з несерйозними обличчями. Де за три дні ти звикаєш до людей і просто радієш, що тепер їх знаєш. Gender Z, спасибі вам за те, що ви робите, і що ви такі круті, — розповідає Марія з міста Острог.
— Супермегашикарний тренінг! Три дні, а отриманої інформації наче за три місяці! — Олександра з Кам’янця-Подільського.
По завершенню учасники та учасниці тренінгу отримали відповідні сертифікати.