Американська компанія Amazon припинить продавати книжки, у яких приналежність людини до ЛГБТ представляють як психічне захворювання. Про це передає Громадське із посиланням на The Wall Street Journal.

Зокрема, декілька сенаторів США від Республіканської партії звернулися до Amazon з питанням, чому книжка «Коли Гаррі став Саллі: відповідь на трансгендерний момент» зникла з доступу на сайті компанії, а також з її платформ Kindle та Audible. В Amazon відповіли, що вирішили більше не продавати книги, які представляють приналежність до ЛГБТ-спільноти як психічну хворобу.

«Ми залишаємо за собою право не продавати певні матеріали. Усі роздрібні продавці вирішують, що саме виставляти на продаж, так само і ми. Щодо вашого конкретного запитання, ми вирішили не продавати книги, які вказують на приналежність до ЛГБТК як психічну хворобу», ㅡ йдеться у листі.

Таке рішення компанії може мати значний вплив на книжковий бізнес у США, оскільки на Amazon припадає 53% усіх друкованих книг, що продаються у країні, та 80% усіх електронних книг, згідно з даними Codex Group. ЛГБТ-активісти у США вже привітали таке рішення компанії, зазначивши, що ця книга «є небезпечною та шкідливою для трансдітей, та тих, хто шукає інформацію про трансідентичність».

Водночас у видавництві Encounter Books, яке й видало цю книгу, заявили, що «кожен погодиться, що гендерна дисфорія є серйозною хворобою, яка спричиняє великі страждання», а Amazon нібито намагається закрити дискусію щодо того, «як найкраще лікувати таких пацієнтів».