Американська телемережа Christian Broadcasting Network (CBN) та керівник її українського відділу Стів Вебер є організаторами мережі консервативних релігійних організацій в Україні, які борються проти впровадження рівних прав та можливостей для ЛГБТ-людей.

Про це йдеться в розслідуванні Bellingcat. пише Громадське.

CBN вважають найбільшою медіа-імперією серед євангелістських ЗМІ. На своєму сайті представники CBN зазначали, що «готують народи світу до пришестя Ісуса Христа». Мережа має свої відділи у 149 країнах світу та великі доходи. Минулого року компанія звітувала про 243 млн доларів у бюджеті.

Журналісти-розслідувачі виявили, що з 2015 року CBN та American Pastors Network, самопроголошена «мережа пасторів», «включились» у боротьбу проти ухвалення в Україні антидискримінаційних законів.

У розслідуванні йдеться, що CBN діє в Україні через Асоціацію Милосердя «Еммануїл», яка, по суті, стала її місцевою філією. За словами самого Стіва Вебера, до 2015 року в CBN Ukraine працювало 150 людей з України, причому 90 відсотків бюджету на їх роботу надходило із США та ще 10 відсотків ㅡ з внутрішніх джерел.

Пізніше CBN Ukraine створила в Україні громадську спілку «Альянс “Україна за сім’ю”», до якої увійшли 150 «організацій традиційної сім’ї». Офіційно «Альянс» був зареєстрований двома українськими громадськими організаціями — «Всі Разом!» та благодійним фондом «Сім’я». Ці організації очолюють Адріан Буковинський та Руслан Кухарчук ㅡ впливові в Україні активісти проти ЛГБТ.

У розслідуванні зазначається, що «Альянс» без проблем знаходив собі союзників серед українських політичних діячів, а організації, підконтрольні CBN, влаштовували акції проти руху за рівність прав для ЛГБТ.

Так, ГО «Альянс» знайшла «союзника» у Верховній Раді в особі Павла Унгуряна. З 2008-го року Унгурян представляв блок «Батьківщини», а з 2014 ㅡ «Народний фронт». До 2019 року «Альянс» на чолі з Унгуряном входив до складу експертної ради міжпартійної парламентської групи «За духовність, моральність та здоров’я». 

Протягом кількох років члени «Альянсу» також організовували різні заходи. Одним з таких був «Всеукраїнський форум сім’ї», у якому брали участь топ-чиновники, духовенство та навіть президент України Володимир Зеленський з дружиною. 

На Форумі говорили про необхідність відмовитись від ратифікації Стамбульської конвенції, яка захищає жінок і дітей від домашнього насильства. Також «Альянс» наполягав на видаленні понять «гендер» та «сексуальна орієнтація» із законодавства, офіційних документів та освітніх програм.

У 2019 році «Альянс» також співпрацював з протестантською організацією «Собор», керівником якої був пастор Олександр Турчинов. На той момент Турчинов обіймав посаду секретаря Ради нацбезпеки і оборони. 

Журналісти пов’язують вплив CBN зі зміною курсу політики в Україні щодо ЛГБТ спільноти. Як приклад автори Bellingcat наводять нещодавнє рішення Верховної Ради відхилити законопроект про посилення відповідальності за злочини на ґрунті ненависті до сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.