У розпорядженні видання Buzzfeed опинився лист датований 2018 роком, у якому евангелістські священики з США просили главу Держдепу Майка Помпео звільнити посла в Україні Марі Йованович. Про це пише Новое Время.

Пастор Дейл Армстронг і євангельські організації України та США були незадоволені тим, що Марі Йованович відвідала влітку 2018 року ЛГБТ-прайд у Києві.

Священики звернулися до Помпео, який також ходить в євангелічну церкву.

“Ми вимагаємо відкликати посла США в Україні та дати оцінку її діям, таким, що дискредитує Трампа. Марш довелося охороняти п’яти тисячам поліцейським, багато вулиць були перекриті, на що довелося витратити мільйони гривень платників податків. І це в той час, коли Україна страждає від російської агресії, а середня зарплата в країні становить близько 150 доларів”, – говорилося в листі.

Пастор Дейл Армстронг повідомив, що отримав відповідь, в якій йому повідомили, що Йованович звільнять в наступному році.

Марі Йованович достроково завершила роботу в Україні 20 травня 2019 року.

За даними ЗМІ, Дональд Трамп розпорядився відкликати посла в Україні Марі Йованович після скарг свого адвоката Рудольфа Джуліані.

Пізніше глава комітету із закордонних справ Палати представників США Еліот Енгель заявив, що повідомлення, опубліковані в рамках справи про імпічмент Дональда Трампа, свідчать про те, що колишній посол США в Україні Марі Йованович перебувала під наглядом до того, як її звільнили.

Зокрема, мова йде про листування між соратником Руді Джуліані Львом Парнасом і кандидатом в Конгрес від республіканців в Коннектикуті Робертом Хайдом.

Хайд написав: «Вони перевезуть її завтра». В іншому повідомленні він сказав, що у нього є партнери в Україні, які можуть допомогти відстежити Йованович.

Після повідомлень про можливе стеження за Йованович Нацполіція України порушила кримінальну справу.

Державний секретар США Майк Помпео заявив, що його відомство перевірить, чи знаходилася Марі Йованович під загрозою під час роботи в Києві.