Amnesty International заявила сьогодні, що вона готова підтримати перший Марш Рівності за права ЛГБТ, після того, як організаційний комітет КиївПрайд-2013 оголосив, що захід буде проходити в центрі Києва 25 травня цього року. Організація закликала українську владу гарантувати адекватний захист Маршу з боку міліції, відповідно до її зобов’язань щодо забезпечення права на свободу вираження думок і мирних зборів в рамках Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод  (ЄКПЛ).

“Зобов’язання України щодо захисту свободи самовираження є значно ширшими, ніж просто дозволити маршу відбутись десь у Києві. Влада повинна ретельно спланувати власні дії, щоб гарантувати безпеку демонстрантів, яким має бути надана можливість пройти маршем у центральній частині міста, щоб їхній голос був почутий”, – сказала Тетяна Мазур,  Директор Amnesty International  в Україні.

Прайд-марш, що мав відбутись минулого року в Києві було скасовано після того, як міська влада запропонувала організаторам провести ходу у віддаленому від центру місці на березі Дніпра, і не забезпечила адекватного захисту з боку міліції перед загрозою насильства з боку контрдемонстрантів. Після прес-конференції, на якій пояснювалось скасування Прайду на  його організаторів напали вороже налаштовані контрдемонстранти, які побили їх та розпилили сльозогінний газ. Цього року активісти стикаються з тією ж загрозою насильства, окрім контр-протестів також з боку релігійних груп.

“Право на свободу вираження думок і мирних зібрань не є реалізованим, якщо марш проходить у віддаленому місці, де демонстрантів не можна ні побачити, ні почути”, – сказала Мазур.

“Ми розуміємо, що це є додатковим навантаженням на міліцію, але влада має подбати, щоб мирний протест пройшов без дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації, статі чи етнічної належності.”

Amnesty International проводить постійну глобальну кампанію проти дискримінації в Європі, а також підтримує ЛГБТ-прайди у всьому світі.

Інформаційна довідка. 

Amnesty International — всесвітній рух, що об’єднує понад 3 мільйони людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися усіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах. Amnesty International в Україні проводить кампанії проти тортур та безкарності міліції в Україні, за скасування смертної кари в Білорусі та за припинення дискримінації в Європі.

Джерело: http://www.amnesty.org.ua