Напад агресивних молодиків на учасників Фестивалю рівності у Львові 19 березня був частково спричинений заявами міської влади. Про це в інтерв’ю DW заявила керівниця представництва міжнародної правозахисної організації Amnesty International в Україні Тетяна Мазур, пише Газета по-українськи.

На її думку, агресію проти ЛГБТ-спільноти стимулює безкарність і негативні публічні заяви щодо заходів ЛГБТ-громадян з боку влади.

— З боку адміністрації міста говорили про недоцільність проведення фестивалю, були також дуже негативні коментарі від представників церкви. І як наслідок таких заяв ми побачили прояви насильства з боку певних праворадикальних груп, — зазначила Мазур.

За її словами, важливо проаналізувати заяви міської влади, які лунали перед фестивалем, і встановити, чи не були вони такими, що заохочують насильство. Окрім того варто перевірити ефективність дій правоохоронців, попри те, що вони надавали захист учасникам фестивалю.

За словами Мазур, випадки насильства на ґрунті гомофобії є типовими для України.

— Коли немає адекватного розслідування і покарання, засудження таких дій з боку представників влади, навпаки є заяви, в яких є негатив щодо ЛГБТ, вони заохочують праворадикалів діяти так, як вони діють, — зауважила правозахисниця.

Як відомо, 19 березня у львівському готелі “Дністер” учасників ЛГБТ-фестивалю заблокували кількасот невідомих у спортивному одязі та балаклавах.

У офіційній заяві Фестивалю зазначено, що організатори “глибоко стурбовані невиконанням рішення Львівського окружного адмінсуду”.

19 березня Львівський окружний адмінсуд заборонив проведення акцій на пр. Свободи на площі перед Оперним театром у зв’язку з клопотанням поліції та заходами безпеки через подання заявок від різних організацій.

Напередодні керівниця ЛГБТ-організації Insight Олена Шевченко повідомила, що її та її друзів відмовилися поселити у готелі “Львів”.