28 липня 2013 року в Запоріжжі на площі Фестивальній з 15-00 до 20-00 відбудеться акція “Переможемо С!”

imagesУ цей день Запорізький обласний благодійний фонд “Гендер Зед” разом з іншими громадськими організаціями по всій Украхні нагадають Уряду країни про 3,5 млн. інфікованих гепатитами людей в Україні та зобов’язання затвердити Державну цільову соціальну програму з протидії поширенню вірусних гепатитів з виділенням коштів на лікування.

Акція розпочнеться о 15.00 з флешмобу на території площі Фестивальної.

Під час заходів кожен зможе безкоштовно пройти експрес-тестування на гепатити В, С та ВІЛ у спеціально встановленій палатці, одержати консультації та практичні рекомендації з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів, основних дій у разі діагностування інфекції та лікування, а також «почитати живу книгу», тобто у форматі «Живої бібліотеки» послухати історії пацієнтів або людей, яких торкнулася проблема гепатитів.

Також усі бажаючі матимуть змогу залишити відеозвернення до Президента та Уряду України з вимогою остаточно затвердити Державну цільову соціальну програму з протидії поширенню вірусних гепатитів.

Нагадаємо, відповідну постанову КМУ схвалено ще 29 квітня, утім державна програма досі не затверджена. За розрахунковими даними в Україні понад 3,5 млн. людей інфіковані вірусними гепатитами. З них близько 1,2 млн. – вірусами гепатиту С. Найчастіше інфікування відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні та косметологічні інструменти. При цьому, більшість людей не знають про те, що вони інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини та переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки. Внаслідок обмеженої конкуренції (право на виробництво препаратів для лікування гепатитів є лише в двох фармацевтичних компаній), вартість курсу лікування в Україні становить близько $14 000. Така ціна є недоступною для більшості наших громадян і часто є причиною побоювання чи небажання обстежуватися.

Акція організована у національному масштабі в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!», ініційованої Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні у червні 2012 р. за підтримки МФ «Відродження». Головна мета кампанії –  висунути вимоги до Уряду України стосовно оприлюднення достовірної статистичної інформації щодо захворюваності та розповсюдженості гепатиту С в країні; остаточне затвердження Кабміном Державної цільової програми з протидії поширенню вірусних гепатитів; розробка та затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; забезпечення державних закупівель якісних та безпечних ліків, запровадивши дієві механізми для подальшого зниження ціни на ліки, у т.ч. шляхом організації вітчизняного виробництва якісних медпрепаратів.

ПРИЄДНУЙТЕСЬ !