25 травня у Запоріжжі відбулося нагородження переможців конкурсу «Запоріжжя в дії», одним з лауреатів/ок якого став директор Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед» Ростислав Мілевський.

— Это, правда, неожиданно. И это первое такое признание нашей правозащитной деятельности в пользу тех, кому часто говорят «да кто вас дискриминирует?», «сидите дома и не высовывайтесь» и дальше по списку. Спасибо большое организаторам и всем, кто отдал за меня голоса, — прокоментував свою перемогу Ростислав Мілевський одразу після вручення йому сертифікату та пам’ятної відзнаки — скляної фігури у формі кола.

Таким чином Центр громадського моніторингу «ДІЙ-Запоріжжя» відзначив кращих запорізьких активістів, громадських діячів, чиновників та політиків, чия робота позитивно впливає на життя суспільства та призводить до позитивних змін.

Відбір конкурсантів/ок та подальше голосування за номінантів та номінанток проходило у декілька етапів.

Спершу центр звернувся до запорозьких громадських організацій та активістів та активісток з проханням запропонувати кандидатів та кандидаток для участі у конкурсі. Отримавши перші кандидатури, журі — до складу якого увійшли відомі запорізькі журналісти, активісти та громадські діячі — обрало 20 найуспішніших кандидатів та кандидаток у окремих сферах.

Переможців у номінаціях «Інноваційність», «Антідіскрімінація», «Інклюзивність» та «Відкритість» обирали самі запорожці та запоріжанки шляхом онлайн-голосування, яке тривало три тижні. У підсумку учасниками/цями голосування стали майже 900 осіб.

Як відомо, «ДІЙ!» — спільний проект чеської організації People in Need та Всеукраїнської громадської організації Центр UA, що стартував наприкінці літа 2016 року. Його метою засновники визначають розбудову в Україні мережі моніторингових центрів, яка опікується питаннями громадського контролю за діяльністю органів місцевої влади, прозорістю та підзвітністю комунальних підприємств, установ та організацій.

Сьогодні Мережа центрів громадського контролю «ДІЙ!» охоплює різні міста в Україні, де спостерігається цікава та динамічна громадсько-політична активність – Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ та Маріуполь.

Запоріжжя стало третім містом після Маріуполя й Вінниці, в якому нагородили людей, які змінюють наше суспільство на краще. Попереду у організаторів залишилися Краматорськ та Тернопіль, де й відбудеться фінальний форум.