З початку воєнного вторгнення росії в Україну, за даними агентства ООН з міграції близько 6,5 млн українців стали внутрішніми переселенцями. А з території України виїхало більш ніж 3,5 млн людей.
Частина з них мають захворювання і потребують лікарського нагляду або постійного прийому медичних препаратів. Що робити із АРВ-терапією, яку не можна переривати у прийомі?
Як отримати АРВ-терапію в Україні?
- Якщо ви не змінювали місце проживання
АРТ-препарати можна продовжувати отримувати у СНІД-Центрі або в кабінеті «Довіра», де стоїте на обліку.
- Якщо ви переїхали у інше місто
Ті, хто змінив місце проживання, можуть отримати антиретровірусну терапію за місцем фактичного перебування.
Для цього необхідно звернутися до СНІД-Центру або кабінету «Довіри». Лікарі-інфекціоністи або соціальні працівники зв’яжуться із СНІД-Центром у місті, в якому ви проживали, й отримають інформацію щодо антиретровірусної терапії, яку ви проходили.
По можливості, надайте інформацію лікарю: де ви перебували на обліку, які саме препарати ви приймаєте. Якщо не пам’ятаєте які саме препарати – надайте фото, або баночку з останніми ліками, які у вас були.
Лікарі інфекціоністи видають АРВ-терапію на 60 днів (2 місяці).
Для тих, хто зараз знаходиться у Запоріжжі:
Зверніться до Відділення “ЗОЦ з профілактики та боротьби зі СНІДом” за адресою: м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, 28 з паспортом, або документом, що засвідчує вашу особу.
Телефон реєстратури: (066) 711 14 98
За всіма питаннями з приводу отримання АРВ-терапії у місті Запоріжжя звертайтеся 0 800 407 406 (безоплатна «гаряча лінія» від БО «Мережа 100%життя»).
Як отримати АРВ-терапію закордоном?
Для отримання українцями, які виїхали до Європи, необхідної терапії, спільнота лікарів запровадили ініціативу «АРТ українцям за кордоном».
Тут актуальний перелік країн та лікарень, в яких можна отримати терапію. Список включає 12 країн, а саме: Польща, Угорщина, Литва, Словаччина, Хорватія, Туреччина, Чеська Республіка, Румунія, Греція, Естонія, Німеччина.
Для того щоб отримати АРТ та медичну допомогу, достатньо звернутися за вказаними вище адресами. Ці клініки та неурядові організації готові надавати медичну допомогу та АРТ пацієнтам з України.
Відсутність медичної документації не стане перешкодою, щоб отримати допомогу людині, яка має ВІЛ.
За можливості бажано (але не обов’язково) мати інформацію щодо історії лікування ВІЛ-інфекції. Якщо з тих чи інших причин це неможливо, за згодою пацієнта лікарі цих клінік зв’яжуться з представниками Центру громадського здоров’я МОЗ України та отримають необхідну інформацією, аби надати максимально якісну допомогу.
Звертаємо увагу на важливість безперервного й систематичного прийому АРТ-препаратів, адже без щоденного пригнічення ліками вірус знову почне розмножуватися та набуде стійкості до препаратів попередньої схеми лікування.