15-17 квітня у Запоріжжі відбувся тренінг «Школа Толерантності з питань ЛГБТ», розрахований на діючих журналістів та журналісток і студентів та студенток факультетів журналістики старших курсів вищих навчальних закладів. Вперше зустріч відбулася у всеукраїнському форматі — до тренінгу окрім запоріжців та запоріжанок долучилися мешканці та мешканки Львову, Вінниці, Білої Церкви, Рівного та інших куточків країни. Триденний тренінг спільно організували Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед» та громадська організація «Спілка молодих незалежних журналістів», які залучилися підтримкою німецького Фонду «Пам’ять, відповідальність, майбутнє».

Учасники та учасниці тренінгу розглянули базову інформацію стосовно ЛГБТ, стереотипи щодо представників та представниць ЛГБТ, роль медіа у формуванні образу гомосексуалів та трансгендерів. Чималу увагу aQFHVSI-Ox4приділено проблемі гомофобії та мові ненависті у сучасних українських медіа. Окремим питанням розглянуто етику роботи журналістської спільноти у висвітленні ЛГБТ-тематики.

Традиційно окрім теоретичної частини учасники та учасниці мали низку практичних завдань, вдосконалюючи навички підготовки професійних матеріалів щодо сексуальної орієнтації чи ґендерної ідентичності особистості.

Особливе зацікавлення в присутніх викликало спілкування з «живою книгою» — відкритим гомосексуалом. Під час бесіди у форматі «живої бібліотеки» усі бажаючі мали змогу поставити будь-які питання запрошеному гостю.

Зважаючи на той факт, що більшість учасників та учасниць відвідали Запоріжжя вперше, організатори G2ieNbHHhoUрозширили програму тренінгу ознайомлювальною екскурсією до історико-культурного комплексу «Запорізька Січ».

— За ці три дні я отримав конкретні знання з конкретної теми, які формальна освіта не дає ні за рік, ні за чотири. Я тішуся з того, що в Україні є люди, яким не байдуже та які можуть наче фарби у воді, розбавити університетські будні такими заходами, — розповідає Владислав, учасник тренінгу з міста Острог.

button_evz_engl_gross