Щонайменше 50% жителів Латвії вважають, що інформацію про ЛГБТ слід включити в шкільні заняття або навчальні матеріали, а близько 40% категорично з цим не згодні, показало дослідження “Євробарометра”.

За результатами дослідження, 55% населення країни вважають, що навчальні матеріали повинні включати інформацію про різноманітність сексуальних орієнтацій – гомосексуальної і бісексуальної орієнтації.

У свою чергу 39% з цим не згодні. Ще 6% респондентів та респонденток не змогли відповісти на це питання.

Крім того, 50% опитаних вважають, що ці навчальні матеріали повинні також містити інформацію про трансгендерів, 44% категорично з цим не згодні, а 6% не змогли дати однозначної відповіді на питання.

У той же час 51% респондентів позитивно відреагували на включення інформації про інтерсексуальності в шкільні заняття і навчальні матеріали, 41% опитаних були проти цього, а 8% опитаних не мали думки з цього питання.

В середньому по Європейському Союзі 71% респондентів та респонденток вважають, що шкільні матеріали повинні включати інформацію про розмаїття сексуальної орієнтації.

Найбільш позитивно до цієї ідеї ставляться в Швеції – 93%, Нідерландах – 91%, Фінляндії – 86%, а найбільш негативно – в Чехії, де цю ідею підтримали лише 48% респондентів, Румунії – 47%,

На питання, як би вони себе відчували, якби у їх дитини були романтичні стосунки з людиною своєї статі, 65% респондентів та респонденток з Латвії відповіли, що це змусило б їх відчувати себе некомфортно, 7% сказали, що відчували б себе в міру комфортно , а 18% респондентів відчували б себе абсолютно комфортно.

В середньому по ЄС 27% населення цей факт змусив би відчувати себе некомфортно, а 55% це не потурбувало б.

У свою чергу 68% респондентів з Латвії відповіли, що відчували б себе ніяково, якби у їх дитини почалися романтичні стосунки з трансгендерною людиною і тільки 12% опитаних змогли б повністю прийняти цей факт.

В середньому по ЄС для 43% населення це було б цілком прийнятно, а 34% населення не підтримали б такі стосунки.