фото: канал Україна

Якщо ви слідкуєте за діяльністю Гендер Зед, то чули про наші прямі ефіри. До них вже долучилися десятки талановитих і цікавих людей. Втім, була одна зірка, яку ми довго чекали – Монро. 8 березня 2021 року ми зустрілися з нею під час Маршу жінок в Києві – і несподівано дізналися, що Монро також дивиться наші прямі ефіри. Звісно, після цього спільний ефір став лише справою часу.

Нарешті 2 липня Монро провела з нами не просто прямий ефір, а цілу лекцію. Вона була присвячена тому, як писали про ЛГБТ українські ЗМІ з 90-х і аж до наших днів. Зірка розказала, що у 90-х і 00-х в Україні були дуже популярні “жовті” видання. Наприклад, “Експрес-газета” або таблоїд “Блік”. Вони писали лише про зіркові скандали, а якісною журналістикою там і не пахло. Тому не дивно, що ЛГБТ-люди з’являлися на сторінках таких видань лише в ролі збоченців. Монро згадує, як одного разу давала інтерв’ю журналістці “жовтого” видання. Фінальний текст був змінений, але довести щось вже було неможливо.

Монро продовжила, що у середині 2000-х телебачення захопив формат програм про світське життя. Вони показували гламурне життя. І хоча Монро часто бувала на вечірках і яскраво виглядала, журналісти не звертали на неї увагу. А коли почали підходити з камерами, то питали лише “жовті” подробиці. Про вбиральню, життя поза “образом” та інші непристойні речі.

“Все змінилося у 2014 році, коли Україна пережила Євромайдан. Журналісти почали більш свідомо підходити до власних матеріалів. І проходити різноманітні тренінги на ЛГБТ-тематику. Звісно, гомофобія в медіа все ще трапляється”, – резюмувала Монро. І додала, що нещодавно з нею вели перемовини про участь в одному телевізійному проєкті. Але в підсумку продюсери відмовили, посилаючись на ніби-то неготовність їхньої аудиторії до ЛГБТ-персон.

Повний запис лекції дивіться тут. І чекайте наступних зіркових ефірів вже зовсім скоро – вони стали можливими завдяки підтримці Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Проєкт проводиться за підтримки МЗС Німеччини.