Цього року вересень став справжнім прайд-місяцем! Два тижні поспіль великі міста України бунтували, проводячи на своїх вулицях Марші рівності за права людини для всіх, незалежно від сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Протягом року прайди відбулись в Одесі, Харкові та Києві. Також в Херсоні в рамках “Queer Forum” відбувся марш “За різномаїття та проти дискримінації”, та в Кривому Розі відбулись прайд-заходи в рамках Квір-фестивалю “КривбасПрайд-2021”.

Минулого року вперше відбувся ЗапоріжжяПрайд, який зібрав 500 учасників та учасниць. У цьому році Оргкомітет ЗапоріжжяПрайду, вирішив не проводити прайд-марш у Запоріжжі.

Одна з основних причин – це безпека учасників та учасниць через низький темп вакцинації в Україні. Безпека заходу – головна цінність для оргкомітету. Запоріжжя заслуговує на безпечний та доступний прайд! Тому вакцинуймося! Усі-Усі!

Попри відсутність Прайду в рідному місці запорожці та запоріжанки змогли вийти на правозахисні акції та висловити свою позицію. Гендер Зед зібрав окремі колони на Прайдах в Києві та Харкові.

Головною вимогою цьогорічних КиївПрайду та ХарківПрайду було проведення належних розслідувань щодо злочинів на ґрунті нетерпимості щодо представників та представниць ЛГБТ-спільноти та імплементація законопроєкту №5488. Ним передбачено внесення змін до національного законодавства щодо боротьби з дискримінацією та порядок відповідальності за злочини, мотивовані гомофобією, трансфобією та іншими формами нетерпимості.

Завдяки хорошій організації, злагодженій роботі волонтерів та поліції цьогорічні Прайди пройшли безпечно. За даними організаторів, ХарківПрайд зібрав 3000 людей, а КиївПрайд – 7000 людей.

Цього року багато волонтерів та волонтерок із Запоріжжя допомагали у проведенні Прайдів. У двох з них ми взяли коментарі.

Катя:Це був мій найперший досвід волонтерства. Мені дуже сильно сподобалася підготовка, оскільки я познайомилася з новими людьми і навчилася новому. Але на підготовці я відчувала себе трохи тривожно, оскільки хвилювалася, що щось піде не так. Сам захід у мене викликав яскраві емоції, хоча і мій перший досвід не був ідеальним. Залишилося багато хороших вражень і завдяки їм я зробила нове тату на честь цієї події.”

Шаман:Як волонтер безпеки я вже брав участь у першому ХарківПрайді 2019 року і на ЗапоріжжяПрайді. Волонтером на КиївПрайді я був вперше.

Найбільше мені запам’яталось те, як ми будували людей у самому кінці (останні колони), бо було багато людей, місця вже на всіх не вистачало і все треба було робити дуже швидко.

Свої враження можу підсумувати так:

А. Нарешті я знов побував на наймасовішому Прайді в Україні.

Б. Не просто побував, а ще й був волонтером.

В. У захваті від того, що все пройшло практично ідеально.

Г. Я нарешті здійснив свою невеличку мрію і побачив як Ріта Сахалінська (прим.: активістка християнської ініціативної групи проти ЛГБТ-пропаганди) лягла перед колонами :D

Ми вдячні кожному та кожній, хто долучився цього року до Прайдів. Саме завдяки таким подіям ми крокуємо до рівності в Україні.

Все буде Прайд!

 

За підтримки програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку та здійснюється організацією Пакт в Україні.