Волонтерський актив Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед» долучився до акції, присвяченої Всесвітньому дню боротьби із туберкульозом. Захід, що проходив на одній із центральних вулиць міста, організувала Благодійна організація «Мережа 100% життя. Запоріжжя».

Хлопці та дівчата поінформували людей про симптоми і перебіг захворювання, а також профілактичні заходи — інформація була доступна у спеціальних кишенькових пам’ятках.

— Мне кажется, у людей есть предвзятое мнение о том, кто подвержен этой болезни, — відзначає волонтер «Гендер Зед» Михайло. — Даже сегодня во время акции я слышал от людей, что это болезнь заключенных. Но на самом деле, каждый и каждая должны волноваться о своем здоровье и проверять его состояние. Поэтому такие акции важны для привлечения внимания.

Нажаль, подібні акції досі є актуальними, адже в Україні й нині існує епідемія туберкульозу. А за даними ВООЗ, близько 23% випадків захворювання в Україні не виявляються.

— Цьогорічна акція до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом проходила під гаслом  «It’s Time». Настав час привернути увагу представників органів влади всіх рівнів, громадськості, населення до проблеми щодо захворюваності на туберкульоз. Туберкульоз залишається епідемією в більшій частині світу, у тому числі й в Україні, — говорить співробітниця БО «Мережа 100% життя. Запоріжжя» Марія Коломоєць.